Skulptuuriüliõpilaste ühisnäitus „JÄÄ INIMESEKS“ Tartu Kaubamaja I korrusel

SKULPTUURITUDENGITE ÜLESKUTSE: „JÄÄ INIMESEKS!“

Laupäeval, 30. aprillil kell 15.00 avatakse Tartu Kaubamaja I korrusel Kõrgema Kunstikooli Pallas skulptuuritudengite ühisnäitus „JÄÄ INIMESEKS“.

Euroopas valitsev geopoliitiline ebastabiilsus ja Venemaa Föderatsiooni agressiivne sõjategevus Ukrainas on tekitanud olukorra, kus järjest keerulisem on leida õigeid sõnu rääkimaks toimuvast või kirjeldamaks oma tundeid. Käesolev näitus on reaktsioon sõjale ja tudengite võimalus avada oma mõtteid läbi kaasaegse skulptuuri. „See on näitus, mis ei vasta küsimustele, vaid esitab neid. Mis meist saanud on? Mis teeb inimesest inimese?“, märgib näituse kuraator ja kunstnik Liina Kinks.
Näitusel osalevad Kõrgema Kunstikooli Pallas skulptuuriosakonna tudengid: Viktor Kiss, Mette Post, Aleksandra Ivask, Andreas Tukmann ja Liina Kinks.
Näitus on avatud 19. maini.

Täname: Tartu Kaubamaja, Kõrgem Kunstikool Pallas, skulptuuriosakond, Anne Rudanovski, Viktor Kiss ART OÜ, Kert Elliott Mägi, Tõnu Plovets, Inga Kinks, Urmas Aavik, osalevad kunstnikud ja kõik, kes on aidanud näituse valimisele kaasa.

Lisainfo: Liina Kinks, Liina.Kinks@pallasart.ee, 53329654

Kaanefotol Liina Kinksi teos “Kõik pole kuld, mis hiilgab”

 

25.04.2022