Skulptuuri ja nahadisaini üliõpilaste ühisnäitus galeriis Pallas

Iga akna taga peitub inimene.
Kõrgema Kunstikooli Pallas skulptuuri ja nahadisaini osakonna üliõpilaste ühisnäitus
6.-22.05.2021

Neljapäevast, 6. maist saab vaadata Tartus Pallase galeriis zen-aiast inspireeritud aknanäitust „Iga akna taga peitub inimene“. Mis teeb Sind õnnelikuks? Tõeliselt hingepõhjani õnnelikuks, nii et silmad säravad leekides. Kas on võimalik kunstlikult tuua esile tundeid, mida on praegusel ajal kohati raske sõnastadagi?

Kõrgema Kunstikooli Pallase skulptuuri- ja nahaosakonna koostööst on sündinud aknanäitus. Väljapanek, mille eesmärk on avada läbi akende maailm, kus vaataja näeb ja tunnetab magusat rahu ja õnne. Klaasitagune installatsioon sümboliseerib paika, kus on võimalik igaühele meelepärase tegevusega saavutada piirideta õnnelikkus, rahu ja suured paid hingele. Olgu selleks mediteerimine, jooga, koeraga mängimine, liiva riisumine, tantsimine või hoopis midagi muud. Astu kastist välja! Näituse teeb eriliseks kahe meediumi, skulptuuri ja naha, sümbioos. Aknal saab vaadata videoid inimestest, kes teevad oma hingerahutegevusi ning hoole ja armastuse viljana valminud töid. Õues on soovide kivi, mis toob armastust, õnne, tervist, sõprust ehk kõike head, mida meist igaüks ihkab.

Näitusel eksponeeritud tööde autorid on: Heili Rungi, Reelika Harlašov, Urmo Teekivi, Urmas Aavik, Gloria Niin, Liina Kinks, Jonna Kubu, Rivo Mändmets, Andreas Tukmann, Olger Lehtsaar, Kelly Alloja, Daniil Piskun, Helli Aas, Eeva Ruth Niitvägi, Joonas Kirsipuu, Moira Fischer, Mette Post, Ketter Mägi, Enriko Saar, Kelly Teidla, Liis Tisler, Riina Raudson, Netty Muld, Evelin Kõur, Kullake-Aleksandra Kask, Stefani Vissel, Kristi Ploom.

Näituse kuraatorid: Gloria Niin, Liina Kinks, Urmas Aavik, Jonna Kubu, Daniil Piskun, Kullake-Aleksandra Kask, Stefani Vissel, Evelin Kõur.
Kuraatoreid juhendas Gertrud Kinna.

Aknanäitus „Iga akna taga peitub inimene“ on vaadeldav Pallase galeriis ööpäevaringselt 6.-22. maini 2021.

Lisainformatsioon:
Gloria Niin
gloria.niin@pallasart.ee
+3725258172

Galerii Pallas
galerii@pallasart.ee
+372 734 9954
T-L 11-18 Riia 11, Tartu

 

Kaanefoto “Iga akna taga peitub inimene” . Foto Liina Kink