Selgus Hotell Pallase maalikunsti stipendiumi konkursi võitja

Esimest korda välja antava Hotell Pallase nimelise maalikunsti stipendiumi võitis Maris Paal. Stipendiumiga kaasneb sügisel näitus Tartu Kunstimajas.

Soovides kaasa aidata maalikunsti arengule ning üliõpilaste loomingulisele tegevusele asutasid SA Tartu Kultuurkapital, Hotell Pallas OÜ ja Kõrgem Kunstikool Pallas koostöös Tartu Kunstnike Liiduga Hotell Pallase nimelise maalikunsti stipendiumi. Stipendium määratakse kutsutud konkursi korras Pallase maaliosakonna ühele üliõpilasele või maksimaalselt kolmeliikmelisele grupile. II ja III kursuse maaliosakonna üliõpilane esitleb komisjonile oma näituseprojekti. Võitja saab peale stipendiumisumma ka võimaluse/kohustuse sügisel Tartu Kunstimajas näituse tegemiseks.

Konkursile laekus kaheksa projekti üheksalt tudengilt ning komisjoni liikmetelt tuli palju head tagasisidet nii tudengite projektidele kui kogu stipendiumikavale ning olulist mõtteainet projekti arendamiseks edaspidiseks. 2020 aasta Hotell Pallase maalikunstistipendiumi saajaks valiti Maris Paali isikunäitus “Iiveldus”, mis koosneb maalidest ja interaktiivsest installatsioonist. Näitusel vastandatakse segatehnikas pastelsed, magusatoonilised toonid ebameeldivate visuaalidega nii maalides kui installatsioonis.

Maris kommenteeris oma ideed ja konkurssi: “Näituseprojektis keskendun iiveldustundele, kui inimese loomulikule füüsilisele reaktsioonile nähes midagi ebameeldivat või vastupidi, kogedes midagi ülemäära imalmagusat. Mind inspireerivad mängulised, üle võlli keeratud visuaalid ja ootamatud seosed pealtnäha vastandlikes kujundites. Kõikidel konkursil osalenud näituseprojektidel olid omad tugevad küljed. Tööprotsessi käigus oli põnev näha ka teiste tudengite poolt erinevaid lähenemisi ning selle tõttu saada teineteiselt mitmekülgsemat tagasisidet. Järgnevalt alustan tööd maalikavandite ja installatsiooni prototüübiga. Aga kõigepealt tähistan! 🙂“

Stipendiumi saaja valis komisjon, kuhu kuulusid Kõrgema Kunstikooli Pallas rektor Vallo Nuust, Pallase õppeprorektor Kristina Tamm, Pallase maaliosakonna juhataja Kaspar Tamsalu, Tartu Kultuurkapitali esindaja Kristjan Silm, Hotell Pallas OÜ esindajana Alar Kroodo ning Tartu Kunstnike Liidu esindajatena Peeter Talvistu ja Markus Toompere. Stipendiumi suuruseks on 1000 eurot.