Roheolemine? Pallase tekstiiliosakonna IV kursus üliõpilaste näitus

Roheolemine?
Gerly Eisenschmidt, Olga Hoch, Brigita Kasemets, Johanna Mauer, Merily Mikiver, Marion Mölder, Kristiina Saaron (Pallase tekstiilikunsti IV kursus).
Juhendaja Lylian Meister
1.12.2022-7.1.2023
Avamine neljapäeval, 1.12. kl 17.

Mis värvi on maailm?… ja armastus? Me keegi ei tea, mis meie värvilisest maailmast saab ning kas looduse ja elu hoidmiseks piisab sellest, kui käitume ise jätkusuutlikumalt, tarbime vähem ja suudame olla tänulikud. Meil on ju õhku, vett ja armastust, argipäevade lihtsat luksust.

Kaasaegse tikandi kursuse raames arutlesid Pallase tekstiilitudengid roheolemise, rohepesu ja jätkusuutlikkuse teemal ning andsid läbi isikliku ilmavaate ja autoritikandi meediumi võimalikke vastuseid.

Gerly Eisenschmidt mõtleb maailma hiilguse kadumisest ja sellest, kuidas loodus võtab tagasi oma ruumi ja pressib ka läbi halli kivi. Olga Hoch kutsub meid hindama seda, mida elu tänapäeval näiliselt tasuta annab, aga sealjuures mõtlema nii tulevikule kui minevikule. Johanna Maueri teos kõneleb arrogantsusest ja kaitseta jäämisest. Marion Mölder otsib tänaste mõtete homset nägu, liigub mööda rohehaavu ja rohejälgi ja arutleb, kas esemete “tarbimishaavu” parandades parandame ehk ka “maailma haavu”. Merily Mikiveri on miljonite hüljatud riiete eestkõneleja, kiirmood on tekitanud lagunevate rõivaste mäed täis kõdunemist ning hallitust. Brigita Kasemets tikib looduse pausile novembri härmatisega, mille külmunud sära on iga hetk valmis sulama ja roheluse taas äratama. Krista Saaroni jaoks peitubki just roheluses kogu rikkus ja küllus. “?” meie näituse pealkirja lõpus kutsub näituse külastajaid kaasa mõtlema, kuidas olla maailmale parem partner.

Lisainfo:
Lylian Meister
lylian.lainoja@gmail.com
5118945

Galerii Pallas
galerii@pallasart.ee
+372 734 9954
T-L 11-18, Riia 11, Tartu
facebook.com/GaleriiPallas

Kaanefoto Johanna Mauer.  Arrogantsuse viljad. Detail. 

01.12.2022