Rasmus Eisti skulptuur hakkab tervitama Viljandisse saabujaid

 

Reedel, 12. märtsil valiti Kõrgema Kunstikooli Pallas ja Viljandi valla ideekonkursi võitjaks Rasmus Eisti ideekavand “Sammud Viljandi”. Konkursil otsiti Viljandi valla ringtee haljasalale julget ja kaasaegset teost. Skulptuuriosakonna üliõpilased ja õppejõud esitasid konkursile seitse ideekavandit.

Kõrgem Kunstikool Pallas ja Viljandi vald sõlmisid möödunud aasta septembris koostöölepingu ja kuulutasid välja ideekonkursi, leidmaks ajutine kunstiteos Viljandi-Tartu maantee alguses olevale Viiratsi ringtee haljasalale. Viiratsi ringristmik on justkui avalik galerii, kus tööd hakkavad plaani kohaselt vahetuma iga paari aasta tagant.

Konkursitingimustes oli määratletud, et vajadusel teisaldatav teos peab olema julge ja kaasaegne ning teose ideestik võib haarata teemasid päevakajalistest igihaljasteni.

Konkursile esitati seitse eriilmelist tööd ning žürii valis teostamiseks Rasmus Eisti teose “Sammud Viljandi“. Võidutöö puhul tõi žürii välja, et tegemist on heas mõttes maamärgiga, mis mõjub atraktiivselt ning selles on olemas ka üllatusmoment.

Konkursi teise preemia saavutas Dmitry Gorbushini päevakajaline ja kõnekas teos “Tee läbi aja ja ruumi”. Kolmanda preemia pälvis Urmo Teekivi üllatava ja ootamatu ideega töö “Sorteeri!”.

Konkursi võitja Rasmus Eist ja Viljandi vald jätkavad läbirääkimisi, et selgitada välja projekti täpne maksumus ning ideed edasi arendada.

Loe lisaks:

Sakala “Viljandi vald plaanib ringteele püstitada suure labajalgadega käe skulptuuri“ (16.03.2021)

Viljandi valla pressiteade “Skulptuurikonkursil võidu saanud töös läheb rändaja Viljandisse pea järele“ (16.03.2021)

 

Fotodel Rasmus Eisti kavandid