Rahvusvahelise kunsti tippajakiri “Artforum” soovitab Pallase fotograafia osakonna õppejõu näitust “Poolarmastus”

 

New Yorgis välja antav kaasaegsele kunstile keskenduv rahvusvaheline ajakiri  ARTFORUM soovitab rubriigis “Must See”  (eesti k: “Peab nägema”) külastada Pallase fotograafia osakonna vilistlase ja õppejõu Diana Tamane näitust “Poolarmastus”, mis on avatud Tartu Kunstimuuseumis 16. oktoobrini.
Näitus „Poolarmastus” vaatleb kunstniku Diana Tamane ja tema noorema poolõe Elina vahelist suhet. Näitusel esmakordselt eksponeeritavad uued teosed jätkavad kunstniku perele keskenduva loomingu pikka rida. 

Ajakiri  “ARTFORUM” on maailma juhtivaid kunstiajakirju, mis sai tuntuks oma kaasaegse kunsti julge ja defineeriva avaldamise poolest. Artforum kujunes juba 1980. aastateks kõige olulisemaks regulaarseks kunstiväljaandeks maailmas ning sellesse sattumine tähendas kunstnikule karjääris enamasti suurt edasiminekut: näitusi, oste, lülitamist kunstiajalugudesse jpm.

Üheks ARTFORUMi kaastoimetajaks oli ka Pallases loenguid pidanud prof Thomas McEvilley. Fotograafia osakonna juhataja professor Peeter Linnapi sõnul on Eesti kunstnikest Diana Tamane seni ainus, kelle tööd ja tegevus on Artforumis kajastamist leidnud ning seetõttu on valdkondlikult tegemist väga olulise saavutusega.

Vt ka:
www.artforum.com/

Artforum Facebookis
Artforum Instagramis

 

Kaanefoto Diana Tamane

26.09.2022