Rahvusvaheline grupinäitus “±5”

Reedel, 14. juulil kell 16 avatakse galeriis Pallas grupinäitus “±5”, kus osalevad Helsingis elavad ja töötavad kunstnikud Clément Beraud, Sini Havukainen, Mirka Hämäläinen, Kimmo Kumela, Heidi Lahtinen, Jaakko Leeve, Viv Magia ja Nelly Toussaint. Näituse kunstiteoseid ühendab installeerimise põhimõte +- 5 cm vasakule.

Galerii I korrust hõlmava väljapanekuga astuvad eesti publiku ette kaheksa kunstnikku, kes tehnikutena panevad igapäevaselt Helsingis üles muuseumi- ja galeriinäitusi, jäädes ise sageli avalikkusele tundmatuks ning nähtamatuks. Nad kõik olid tegevad 2021. aastal Helsingi biennaali installeerimisel ning sealt saigi alguse arutelu nende oma loomingu tutvustamise vajadusest, et taastada ja võimestada end loojatena ning anda võimalus seni varju jäänud kunstiteostele.

Galeriis Pallas eksponeeritava näitusega soovivad kunstnikud olla neutraalsel pinna lihtsalt kunstnikud, kuid samas ka tõstatada küsimusi ja arutleda kunstimaailma hierarhilisuse ning sotsiaalse kihistumise teemadel.

Näituse valmimist toetab Finnish Cultural Foundation.

Väljapanek galeriis Pallas jääb avatuks 12. augustini.

Näituse info Facebookis.

Lisainfo:
Nelly Toussaint
+358 451576961
nellymarietoussaint@gmail.com

Galerii Pallas
galerii@pallasart.ee
+372 734 9954
T-L 11-18, Riia 11, Tartu
facebook.com/GaleriiPallas