Pallast külastas gruusia õppejõud prof. Tinatin Tskhadadze

Möödunud nädalal sai Pallas lõpuks võõrustada Gruusia kõrgkooli Tbilisi State Academy of Arts õppejõud prof. Tinatin Tskhadadzet. Tegu on väga kaua oodatud visiidiga, mis esialgu pidi toimuma 2020. aasta kevadel, kuid koroonaviiruse leviku tõttu sai korduvalt edasi lükatud.

Prof. Tinatin Tskhadadze tegi 4.04-8.04.2022 Pallase maaliosakonnas esimese kursuse üliõpilastele praktilise töötoa teemal: arhitektuuri, maali ja skulptuuri süntees. Materjalideks fotod, lõuend või papp, paber, õli- või veepõhised värvid (akrüül, guašš), pintslid, pliiatsid, lõikeriist, liim. Töötoa eesmärgiks oli kompositsioonilise mõtlemise arendamine, rütmi ja kompositsiooni seose mõistmine ja erinevates tehnikates rütmilise kompositsiooni loomine. Viiepäevane tööprotsess lõppes tööde näituse ja individuaalesitlustega. Üliõpilastel oli õppejõu kohta vaid kiidusõnu – selged nõudmised, uued ideed, vabadus loovaks lähenemiseks. Samuti jäi väga rahule ka õppejõud. Kiitis üliõpilasi nende aktiivsuse, entusiasmi ja töötulemuste eest.

Tina on Pallast külastanud ka varem – 2019. aasta suvel Pallase rahvusvahelise suvekooli raames, mille käigus üliõpilaste ja õppejõudude meeskonnad lisaks Eestile ka Gruusiast, Kasahstanist ja Leedust teostasid Tartu kesklinna hoonele seinamaalingu. Esimesest visiidist saadud positiivseid tundeid Eesti ja eestlaste vastu ei vähendanud ka eelmisel nädalal meid tabanud erakordselt talvine ilm.

Prof. Tskhadadze visiit toimus Erasmus+ üleilmse projekti raames. 2020. aastal õppis Mia Melanie Saar maaliosakonnast sama projekti toetusega Gruusias ning partnerkoolist Michael-Ichqit Gurgenidze Pallase nahadisaini osakonnas. Õppejõudude mobiilsustest toimus esimesena prof. Tskhadadze visiit eelmisel nädalal ning eile alustas õppetöö läbiviimist Gruusias Pallase nahadisaini osakonna juhataja prof. Rene Haljasmäe. Kõigil osapooltel on soov koostööga jätkata.

Fotode autor Margus Meinart