Pallaslaste edu Eesti disainiauhindade jagamisel

Reede õhtul kuulutati välja Eesti disainiauhinnad 2022 ning ära mainimist leidsid mitu pallaslast. Värske mööblidisaini eriala vilistlane Grete Lehemaa pälvis noore disaineri preemia SÄSI. Mainimist väärib kindlasti ka fakt, et 4 noore disaineri preemiale kandideerinu hulgas oli 3 pallaslast – Grete Lehemaa, Bibiana Aarma ja Lisette Laanoja. Elukeskkondliku toote kategoorias sai austava mainimise ka teine mööbliosakonna vilistlane Markus Pärnamets ja elustiilitoote kategoorias Pallase tekstiiliosakonna vilistlase ja õppejõu Kairi Lentsiuse kollektsioon Telk. Konkurss oli tihe ning žürii esinaine, Soome tootedisainer ja disainiekspert Päivi Tahkokallio, hindas parimate valikut raskeks, kuna disain võib olla elumuutev väga mitmest aspektist vaadatuna. 

Kairi Lentsiuse kollektsiooni Telk väljapanek BRUNO disainiauhindade näituse Balti Manufaktuuris. Foto Maiken Austin

Elustiilitoote kategoorias kuulutati Eesti disainiauhinna võitjaks KIRA saapad, elukeskkondliku toote kategoorias B Wise seenematerjalist valgustid ning insernertehnilise toote kategoorias uudne põiekateetri kinnitussüsteem. Elutööpreemia silmapaistva panuse eest Eesti disaini sai tootedisainer Matti Õunapuu. BRUNO sotsiaalmeedias toimunud rahvahääletuse tulemusena valiti ka Eesti publiku lemmik, milleks sai Hannah Segerkrantzi disainitud süsinikunegatiivne tooteseeria Kiukivi. 

Lisaks võitjatele said elustiilitoote kategoorias austava mainimise osaliseks Tanel Veenre Comet ehteseeria; elukeskkondliku toote kategoorias veel Katrin Kabuni Woola villaümbrikud; ning insenertehnilise toote kategoorias Mihkel Masso Sheetsplint lahas ja Siim Simmermanni loodud IWS uue generatsiooni pumpla teenindusava.

Võitjate nimekiri on näha SIIN.

Kaanefotol Markus Pärnametsa Greenwood tehnikas valmistatud tool, 2022. aasta lõputöö.

26.09.2022