Pallaslased osalesid rahvusvahelisel sümpoosionil Rootsis

Pallase tekstiili, mööbli ja nahadisaini osakondade tudengid osalesid rahvusvahelisel NordTradCraft network’i korraldatud sümpoosionil Rootsis, Mariestadis. Intensiivnädala jooksul kohtusid tudengid ja õppejõud seistmest erinevast Soome, Rootsi, Norra ja Eesti ülikoolist.

Pallase tudengid ja õppejõud juhendasid kahte töötuba, millest esimene keskendus parandamisele ja vanade materjalide kasutamisele. Tutvustati loomingulisi ja kiireid viise, kuidas pikendada oma garderoobi seisma jäänud rõivaste eluiga. Töötoa läbiviimiseks ja tehnikate tutvustamiseks kasutati Pallase tudengite koju seisma jäänud “koledaid” kangast kandekotte. Töötoa läbinud said endale läbi paikamise ja parandamise, pleegitamise ja lapitöö isikupärased kotid ning kasulikke teadmisi, mida edaspidigi rakendada.

Teine töötuba keskendus MultiWeave tehnika tutvustamisele ning õpetamisele. Töötoas osalejad said katsetada kudumist erinevas skaalas, kududes nii paksu nööriga, kui ka peenikese traadi või naharibadega. Töötoa teises pooles õpiti lihtsatest ja käepärastest vahenditest MultiWeave tööriista valmistamist, mille osalejad koju kaasa võtta said.

Pallase õppejõud Liisi Tamm ja Grete Lehemaa viisid läbi seminari teemal “Pushing The Limits of Traditional Craft”, mis ärgitas rääkima materjalide olevikust ja tulevikust villa näitel. Tudengid osalesid aruteludes ning üheskoos kaardistati villa tootmise ümber kerkinud kestlikkuse problemaatikat ning pakuti ka võimalikke lahendusi.

Samas said pallaslased osa võtta teiste koolide tudengite ja õppejõudude poolt korraldatud töötubadest ja seminaridest. Ereda mulje jätsid muuhulgas nahast püksirihma ja akna traditsioonilise raamimistehnika töötoad.

Pallas peab oluliseks osaleda projektis NordTradCraft ka tulevikus, sest koostöö erinevate kõrgkoolidega annab hea kogemuse oma tegevuste planeerimiseks. Osalejate sõnul oli tänavusel intensiivnädalal osalemine tore kogemus ja andis võimaluse ka erialadeüleseks koostööks Pallases. Õppejõudude osalemist projektis toetas Erasmuse õpirände programm.

Kõiki tegevusi saab uudistada kontol craft.symposium.pallas Instagramis.

Pallase reisiseltskonna fotod.