Pallases saab näha valikut professor Heli Tuksami isiklikust raamatukogust

Pallase raamatukogus on 20. sept – 12. okt avatud näitus maaliosakonna professori Heli Tuksami isiklikust raamatukogust pärit olevatest teostest. Teisipäeval, 4. oktoobril kl 12 toimub raamatukogus temaga ka vestlusring. 

Pallase raamatukogu juhtaja Edith Hermann:
“Viimastel aastatel on Pallase raamatukogus toimunud mitmed raamatunäitused meie õppejõudude või koolis õpetatavate erialade ekspertide isiklikest raamatukogudest. Näitused on andnud võimaluse põgusaks pilguheitmiseks nende inimeste kujunemisse ja mõjutajatesse. Sealt edasi on omakorda tekkinud raamatusoovitused tudengitele või kolleegidele. Tavaliselt on valik ja fookus olnud teatud teemal või lähenemisel. Ka raamatukogule oleme leidnud vajalikke teoseid, mida on saanud siis kohapeale hankida.

Kõigil neil inimestel on suur erialast- ja ilukirjandust sisaldav raamatukogu, kuid siiani oleme rõhuasetuse pannud erialasele kirjandusele. Samas on raamatute valik alati avanud nii inimest kui ka tema valikute põhjuseid.

Näitused on olnud Margus Meinarti, Kurmo Konsa, Madis Liplapi, Aivar Roosaare, Leila Pärtelpoja (,kellel oli sellel aastal 95. juubel) ja mitmete teiste oluliste inimeste isiklikest raamatukogudest. Alati on toimunud koos näitusega vestlusring või vabas vormis loeng.

Praegu avatud olev näitus on valik raamatutest Pallase maaliosakonna professorilt Heli Tuksamilt, keda on pikka aega teemadena paelunud mõisad, interjöörid, maalid ja maalingud ning lähedased naaberriigid. Seda kõike saabki näitusel näha.

Samas toimub 4. oktoobril kl 12 – 13 vestlusring teemal „Mida ma õppisin õpetades“.

Olete oodatud näitust vaatama ja vestlusringi kuulama või teemat arendama!”

 

21.09.2022