Pallase vilistlase Diana Tamane fotoraamat “Flower Smuggler” sai maineka auhinna

Diana Tamane fotoraamat “Flower Smuggler” sai peaauhinna kategoorias Author Book Award 2020 konkursil The Rencontres D’Arles Awards 2020 ning oli short list’is ka Aperture First Photo Book Awards’is. Diana Tamane lõpetas Pallase fotograafia osakonna 2012. aastal ja on sellest ajast alates olnud kunstimaastikul väga aktiivne. Diana annab regulaarselt loenguid ka Pallases. Tal on olnud isikunäitusi Eestis, Lätis, Belgias, Prantsusmaal, Saksamaal, Hiinas ning ta on osalenud Riia 1. rahvusvahelisel kaasaegse kunsti biennaalil (kuraator Katerina Gregos, 2018) ja Katmandu triennaalil (kuraator Philippe Van Cauteren, 2017) . Tema järgmine näitus “As she sees it” koos Kristine Madjare, Vika Eksta ja Evita Gozega toimub Pallase galeriis veebruari lõpus 2021. Tema teosed on Fotomuseum Winterthuri’s Šveitsis, Läti kunstimuuseumis ja erakogudes üle Euroopa. Raamat “Flower Smuggler” ilmus Belgia trükikojas Art Paper Editions ja seda saab osta kirjastuse kaudu.

Diana kommenteeris oma raamatu väljaandmist ja vastset võitu: „Tänapäeval on raamatu väljaandmine / ise väljaandmine lihtsam, kuid seda võib olla raske märgata, kuna igal aastal avaldatakse palju fotoraamatuid. Mul on hea meel, et “Flower Smuggler” sai Author Book Award 2020 auhinna, sest nii näeb seda laiem publik. Kuid ka see on alati puudutav ja julgustav, kui keegi tunneb sidet minu pere lugudega.

The Rencontres d’Arles (varem tuntud kui Rencontres Internationales de la Photographie d’Arles) on igasuvine fotograafiafestival, mille algatasid juba 1970. aastal Arles’i fotograaf Lucien Clergue, autor Michel Tournier ja ajaloolane Jean-Maurice Rouquette. Rencontres festivalil osalemise tulemusena on avastatud mitmeid fotograafe; kindel märk festivali tähtsusest fotograafia ja kaasaegse loometalendi hüppelauana.