Pallase üliõpilaste valmistatud postkaardid Austraalias näitusel

1. – 12. mai 2021 on Austraalias, Sydneys, „Hazelhurst Arts Centre” kunstikeskuse „Broadhurst” galeriis avatud näitus „The Secret Life of Plants”. Näituse keskne kontseptsioon on seotud taimede, nende mitmekülgse salaelu, looduse ringkäigu, kliimamuutuste ja hiigeltulekahjude järgse taassünni imede uurimisega.

Paljude graafikatööde kõrval on näitusel eksponeeritud ka Austraalia kunstiühingu Southern Printmakers Assosiation (SPA) korraldatud rahvusvahelise postkaartide vahetuse projekti raames valminud samateemalised kaardid.

Postkaardiprojektis osalemiseks said kutse ka Kõrgema Kunstikooli Pallas üliõpilased. Selleks tuli üliõpilastel valmistada käsitsi, traditsioonilises graafika kõrgtrükitehnikas 11 identset ja teemale vastavat postkaarti, kirjutada neile sõbralikke tervitusi ning saata korraldajatele Austraaliasse.

Projektist võtsid osa ja näitusel on esindatud kaheksa Kõrgema Kunstikooli Pallas üliõpilast – Olga Gubskaja, Mariana Lisette Lee Hirv, Daria Kostikova, Maarit Mälgi, Riina Padar, Maria Pilm, Triinu Tuul ja Stefani Vissel. Kõigi osalejate postkaarte sai oktoobris 2020 näha ka Eestis, Tartus, Pallase raamatukogus, rahvusvahelisel postkaardinäitusel “Taimede salajane elu”. Pallase üliõpilased osalesid projektis juba teist korda, nende osalemist koordineeris ja tööde valmimist juhendas õppejõud Eve Eesmaa.

„Southern Printmakers Association” on asutatud 1978.a. Liikmed on peamiselt Sydney lõunapoolses eeslinnas tegutsevad andekad kunstnikud-graafikud. Postkaardivahetusprojekte korraldatakse seal juba mitu aastat. Käesolevat näituseprojekti koordineeris ühingu liige Lorraine Avery. Lisainfot ühingu tegevuste kohta ja järgmise postkaardivahetusel osalemise kutse leiab veebist: https://southernprintmakersassociation.com/

Rahvusvaheliste postkaartivahetuste üritused loovad hea võimaluse leida sõpru ja arendada koostööd kunstnike ja kunstiorganisatsioonidega kogu maailmast.

Lisatud foto – Rosalie Duligal SPA
Pilt plakatil – Lorraine Avery SPA