Pallase üliõpilaste pop-up näitused Jakobi galeriis

Jakobi galeriis on 4.-6. jaanuar 2022 avatud kaks Pallase üliõpilaste pop-up näitust: tekstiiliosakonna üliõpilaste autoritikandite näitus ning ERASMUS programmiga Pallases õppivate välistudengi näituseprojekt.
Jakobi galerii on avatud T-N kell 13-18 ning asub aadressil Jakobi 52, Tartus.

KUU – Pallase tekstiiliosakonna 4. kursuse tudengite autoritikandite näitus
Kus kulgeb Kuu? Mida ja keda ta mõjutab? Kuidas tema poole pöörduda?
Näitusel osalejad mõtlesid nendele küsimustele läbi isiklike emotsioonide ja autoritehnikas tekstiilide. Tudengid tegid loomingulist uurimistööd, pöördusid täiskuu poole Vana Anatoomikumi ees ristteel ning tutvusid Kuuga Tähetornis. Tuge saadi astronoomiast, aga ka Kuuga seotud pärimusest, iidsetest rituaalidest ja maagiast, jälgiti Kuu faase ning kuukalendrit.
Loominguline protsess sai alguse Kuu loomisel läinud aasta 6.oktoobril ja näitus avaneb kuu loomisel alanud aasta 3. jaanuaril. Niisiis käidi läbi kolme kuu tsüklid ja teekonna tulemust saab näha Jakobi galeriis kolmel päeval.
Kuu inspireeris ja võimestas noorte tekstiilikunstnike loomingut ja nemad annavad Kuule oma näitusel midagi olulist vastu. Kas see on kingitus, annetus või kogunisti ohver? … ja kas sellel on ka peidetud sisu, saab näha näitusel.
Näitusel osalevad:Liisi Tamm, Maria Volk, Maarja Kaasik, Kairi Palm, Andrea-Martha Teesaar, Lisette Laanoja, Arabella Lippur, Siret Ott, Marge Allik, Liisi Anderson ja Maria Pilm
Juhendaja: Lylian Meister
Näituse avamine 3. jaanuaril kell 17

.5-VIEW – ERASMUS programmi üliõpilaste näituseprojekt
See on viie ERASMUSe programmiga Kõrgemas Kunstikoolis Pallas õppiva välistudengi näituseprojekt, mille raames on tekkinud ja kasvanud viie kunstitudengi viis erinevat vaadet endale ja end ümbritsevale. Mängu on võetud eelnevad kogemused ja õpitud oskused nii oma „kodukoolist“ kui ka poole aasta jooksul Pallases kogetu ning õpitu. Tudengite loodud mänguline ruum kutsub vaatajaid avastusretkele kolmel päeval jaanuaris. Eksponeeritud on foto ja tekstiilikunsti teosed.
Osalevad kunstnikud:
Melissa Mazy /fotograafia/Prantsusmaa
Kurt Smith /fotograafia/ Malta
Jean Paul /fotograafia/ Malta
Ruby Zammit /fotograafia/ Malta
Sonia Duran Andres /tekstiil/ Hispaania
Kursust juhendab: Madis Liplap

 

Kaanefotol detail tekstiiliosakonna näituselt.