Pallase üliõpilased said valdkondlikku tegevust ja aktiivsust tunnustavaid stipendiume

Pallase 3. ja 4. kursuse üliõpilased said neljandat korda kandideerida Pallase valdkondlikele stipendiumitele. Käesoleval aastal osales Pallase stipendiumikonkursil rekordiliselt 30 üliõpilast ning välja anti kuus stipendiumi disaini, kunstide ja restaureerimise/konserveerimise valdkondades. Stipendiaadid kuulutati välja 23. nov Pallase raamatukogus. Kandideerimiseks pidid üliõpilased esitama portfoolio ning motivatsioonikirja, andmaks ülevaate senisest valdkondlikust tegevusest ja stipendiumi kasutamise eesmärkidest.

 

Restaureerimise/konserveerimise valdkonna stipendiumile kandideerimiseks esitati 7 taotlus ning stipendiaatideks valiti maaliosakonna üliõpilased Danel Ülper (vaata portfooliot) ja Melissa Tihhonova (vaata portfooliot). Tudengid tegelevad perspektiivika projektiga, mille eesmärk on mahajäetud hoonete uurimine. Komisjon tõi esile, et uurimise teema on väga huvitav ja värske mõttega ning hoolimata nappidest materiaalsetest vahenditest on tööd juba alanud ja kogutud materjal on muljetavaldav. Töö on mahukas ja seetõttu paras pähkel kahele tudengile ellu viimiseks ning kindlasti toetamist väärt.

 

Disaini valdkonna stipendiumile kandideerimiseks esitati 10 taotlust ning komisjoni otsusega saavad stipendiumid tekstiiliosakonna üliõpilased Marion Mölder (vaata portfooliot) ja Merily Mikiver (vaata portfooliot). Mõlema tudengi tugevuseks on kaasahaaravad ja ilusad portfooliod ning aktiivsus ka koolivälistes tegevustes. Marion Mölder on katsetanud erinevaid tehnikad ning lähenemisi, kuid samas on kõiges tunda ühtset käekirja ja tema looming liigub loogilises suunas edasi. Merily Mikiver katsetab palju, et leida enda disainikeel. Tema tööd jätavad väga professionaalse mulje.

 

Kõige rohkem taotlusi – 13 – esitati kunstide valdkonna stipendiumile kandideerimiseks. Stipendiumid pälvisid fotograafia osakonnast Luisa Greta Vilo (vaata portfooliot) ning Ingmar Roomets (vaata portfooliot), kes õpib maaliosakonnas. Luisa Greta Vilo on huvitav ning mitmekülgne kunstnik, kes on jõudnud avalikkuse ette juba 2. kursusest alates. Samuti on ta teinud mitu personaalnäitust. Ingmar Roomets on noore kunstniku kohta osalenud juba paljudel näitustel ning samuti panustab ta aktiivselt kunstiühingu Umbra tegevustesse.

 

Stipendiaadid valis välja komisjon, kuhu kuulusid Pallasest Piret Viirpalu, Lennart Mänd, Peeter Linnap, Margus Meinart ja Jaanus Eensalu. Valdkonna esindajatena osalesid komisjoni töös Reet Mark, Margot Vaaderpass ja Mati Raal. 1000 euro suuruse Pallase valdkonnastipendiumi eesmärk on üliõpilaste erialase ja valdkondliku tegevuse väärtustamine. Stipendium antakse välja üks kord õppeaastas Pallase valdkondlikult aktiivsele ja heade õpitulemustega üliõpilasele.

 

Lisainformatsioon:

Piret Kaevats
Pallase arendusjuht
piret.kaevats@pallasart.ee