Pallase üliõpilase Berta Kisandi esimene isikunäitus “Nõgesetee” galeriis Noorus alates 7. oktoobrist

Tule nõgesele – kui julged!

Berta Kisandi audiovisuaalse isikunäituse “Nõgesetee” idee sündis Ungaris Moholy-Nagy Művészeti Egyetemi ülikoolis Antal Bodóczky juhendatud installatsioonikursusest. Näituse mõte on viia vaataja audiovisuaalsele ajarännakule müstilisse Eesti ajalukku, ühendades video, heli ja nõgeselõhna.

Ekspositsioon toob külastajani nõia, kes tegeleb ravimtaimede korjamise ning posimisega. Kuna Eesti folklooris on kõige suurem maagiline jõud sõnal, on traditsiooniliselt salmide lugemine lahutamatu osa tervendamisest. Nõges on
seejuures imerohi, mis ravib nii keha väljaspoolt (tervendab nahka, juukseid) kui ka seestpoolt (immuunsussüsteem, seedimine) ning kõigele lisaks ajab majast kurjad vaimud välja ja tõstab kirge.

Berta Kisand õpib meediadisaini Kõrgema Kunstikooli Pallase IV kursusel. Folk, loodus ja veidrad karakterid on olnud Berta loomingus läbiv teema. Seni on tema illustratsiooni- ja graafilise disaini töid eksponeeritud Haapsalu Graafilise Disaini Festivalil, tüpograafianäitusel “Kirjapildid Pallasest”, Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia konkurssi tööde väljapanekul ning Vanalinna Hariduskolleegiumi lõputööde ekspositsioonil.

Näitus ootab vaatama inimesi, kes oma kiires elus ei ole ammu kogenud ühendust looduse, müstika ja kohalike traditsioonidega.

Näitus on avatud 7.10-23.10.2020 T-L kell 11.00-18.00.

Autor tänab toetajaid: Kõrgem Kunstikool Pallas, Eesti Trüki- ja Paberimuuseum, Mairen Mangusson, Emma Pipi Penelope Visnap, Paul Poderat, Mark Liechti, Teresa Juksaar, Helena Lill.

Väljapanekul kasutatud salmid pärinevad Eesti Regilaulude Andmebaasist ja Eesti Rahvaluule Arhiivist.

Lisainfo:
Berta Kisand
berta.kisand@pallasart.ee
http://behance.net/bertakisand

06.10.2020