Pallase tudengid tegid hiiglasliku seinamaalingu

Koostööprojekti raames Hanza Mechanics Tartu AS-iga joonistasid Pallase tudengid suure seinamaalingu Vahi tööstuspargi seintele. Maalitava seina suurus on 300m2 ning sellel on kujutatud mitmeid Eesti ja Rootsi rahvuslikke elemente, loodust ja arhitektuuri. Maalingu sõnum on Eesti ja Rootsi elektroonikaettevõtte koostööst. Pallase tudengitele oli see suurepärane võimalus joonistada nii suurt ühistööd ja saada kogemus nii koostööst kui ka monumentaalmaalingu tehnilistest võimalustest. 

Monumentaalmaalingu teostamist juhendas pallase õppejõud ja tänavakunstnik Kristjan Bachman aka Bach Babach. Tööde üleandmine toimus 2. veebruaril. Kohal olid tudengid, juhendaja, Pallase rektor Vallo Nuust ja tellija esindajad, eesotsas Hanza Eesti klastri juhi Emöke Sogenbits’iga. 

 

Pallast esindasid kõigi osakondade üliõpilased. Enda pintslitõmbe jätsid seintele Doreen Mägi, Ago Albert, Mari Merileid Metsnik, Kassandra Oras, Mette Post, Viktor Kiss, Raigo Kannike, Annabel Ritson, Rain Avarmaa, Anette Laius, Liisi Anderson, Regita Lepla, Karita Jakobson, Kirke-Triin Ritsik ja Helen Marie Välja. 

 

Fotode autor Kristjan Bachman