Pallase tekstiilitudengid osalevad rahvusvahelisel ühisnäitusel Iirimaal

 rahvusvahelise ühisnäituse MAPPING plakat. Pallas osaleb

Iirimaal Corkis on 30. märtsini avatud rahvusvaheline ühisnäitus MAPPING, millel osalevad nelja erineva riigi kõrgkooli tekstiili õppekavade üliõpilased. Näitusel on esindatud kolme üliõpilase tööd igast kõrgkoolist.

Käesoleva aasta näitus MAPPING on seotud Corki kunsti- ja disainikooli korraldatava rahvusvahelise sümpoosioniga MAKE2023, mille teemaks on seekord „Making and Place“. Näitusel osalevad neli kunsti- ja disainikõrgkooli: Pallas, MTU Crawford College of Art and Design (Iirimaa), Vilnius Academy of Arts, Kaunas Faculty (Leedu) ning National University of Arts Bucharest (Rumeenia). Näitus on juba leidnud äramärkimist ka Iirimaa kunstiajakirjas Irish Arts Review.

Näitusel MAPPING osalevad Pallase tekstiiliosakonna üliõpilased Liisa Hanvere, Brigita Kasemetsa ja Olga Hochi. Üliõpilasi juhendasid Maryliis Teinfeldt-Grins, Lylian Lainoja ja Aet Ollisaar. Pallas osaleb näituseprojektis kolmandat korda. 

Näituseprojekti idee autor on CIT Crawfordi kunsti- ja disainikooli tekstiiliõppejõud Pamela Hardesty. Tema kutsel liitusid projektiga ka Vilniuse Kunstiakadeemia prorektor, tekstiilikunstnik Egle Ganda Bogdaniene ning Pallase tekstiiliosakonna juhataja, professor Aet Ollisaar. Sel aastal lööb projektis kaasa ka Bucharest National University of Art.

Näitust eksponeeritakse kõikides projektis osalevates partnerkoolides. Novembris 2023 saab väljapanekuga tutvuda Tartus galeriis Pallas.

Pallase osalemist projektis toetab Erasmuse õpirände programm ja Eesti Kultuurkapital.

 

Lisainformatsioon:
Aet Ollisaar
Professor, tekstiiliosakonna juhataja
Kõrgem Kunstikool Pallas
aet.ollisaar@pallasart.ee

 

Kaanefoto Aet Ollisaar

09.03.2023