Pallase tekstiiliosakonna vilistlane Annika Kiidron võitis nii Estonian Fashion Festivali kui ERKI moeshow ja sõidab Kiievisse International Young Designers Contest’ile.

2020. aastal Pallase moeetendusel Mood-Performance-Tants (üks kolmest Estonian Fashion Festivali etendusest) osalenud Annika Kiidroni võidukollektsioon „Give Me My Fairytale“ on ood käsitööle ja tänuavaldus naistele (ja ka meestele) üle maailma, kes tikkimist kui elustiili, väljendusvahendit või ajaviitevormi on kalliks pidanud. Samuti on antud projekt ka päästeoperatsioon – anda eluvõimalus tekstiilikunstile, mis on oma hukku ootamas. Ristpistes seinapilte on Annika kogunud nüüdseks juba paar aastat, kaugemad on jõudnud Kariibi mere saartelt, Austraaliast ja Iisraelist, seega on antud kollektsiooni loomisesse enese teadmata panustanud sajad naised üle maailma.

Kutse International Young Designers Contest võistlusele nii Estonian Fashion Festivalilt kui ka ERKIlt võitis Annika Kiidron. Annika looming tunnistati parimaks Ukraina Moenädala korraldaja Victoria Kharchenkopoolt. Sel nädalal algav Ukraina Moenädal korraldatakse samuti peamiselt virtuaalselt.

 

Foto autor Arnaud Lafeuillade