Pallase tekstiiliosakonna professor Aet Ollisaar valiti osalema rahvusvahelisele nüüdistekstiilikunsti biennaalile CONTEXTILE

Biennaali CONTEXTILE (Contemporary Textile Art Biennial, Portugal) peanäitusele kandideeris tänavu 1250 kunstnikku 74 riigist, kellest osalema valiti 50 autorit 34 riigist. Valiku töödest tegi rahvusvaheline žürii koosseisus Lala de Dios (kunstiajaloo ja tekstiilikunsti õppejõud, kuraator), Janis Jefferies (visuaalkunsti emeriitprofessor, kuraator ja kunstnik), Orenzio Santi (õppejõud, tekstiilikunstnik), Monika Grasiene (kunstnik, kuraator ja õppejõud) ja Cláudia Melo (kuraator, õppejõud ja kunstnik; biennaali kunstiline juht) https://contextile.pt/2022/en/2022-jury/ Žürii lähtus valikus konkursi tingimustest ja tööde tasemest ning biennaali Contextile 2022 kontseptsioonist RE-MAKE. Aet Ollisaar esindab Eestit näitusel teosega „Kodutus“.

Tänavu toimub biennaal kuuendat korda ning on selle aja jooksul muutunud maailma üheks olulisimaks rahvusvaheliseks kaasaegse tekstiilikunsti sündmuseks. Biennaal toimub Portugalis Guimarãesis 3. septembrist kuni 30. oktoobrini 2022 ning sisaldab lisaks peanäitusele ka mitmeid erinevaid tekstiilikunsti näitusi ja sündmusi.

Rohkem infot siin: https://contextile.pt/2022/en/

 

Fotol detail Aet Ollisaare vaibast “Kodutus”

19.04.2022