Pallase tekstiiliosakond võtab osa Eesti villa nädalast ja kutsub huvilisi osakonda külla!

 

Pallase tekstiiliosakonna villauuringud: Kuidas kanda villast?
Toimumisaeg: 15. november kell 12-16.
Toimumiskoht: Tähe 38B, Tartu. Kõrgem Kunstikool Pallas, tekstiiliosakond, Tähe õppehoone II korrus.

Kõrgema Kunstikooli Pallas tekstiiliosakond kutsub vaatama ekspositsiooni, mis tutvustab villa rakendusuuringu tulemusi läbi mitme aasta. Väljapanek annab võimaluse saada ülevaade uuringu erinevatest etappidest ning eesti villa kasutamise võimalustest silmuskoeliste disaintoodete loomisel. Kohapeal on võimalik testida erinevaid villaseid kangaid ning hinnata nende pehmust ja sobivust erinevate toodete valmistamiseks. Tegevust juhendavad Pallase tekstiiliosakonna õppejõud ja tudengid. Oodatud on kestliku disaini huvilised.

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia õppekava eestvedamisel 12.-18. nov toimuva Eesti villa nädala eesmärk on tutvustada kohaliku villa omadusi ja kasutusvõimalusi ning innustada erinevaid sihtgruppe laiemalt villa jätkusuutliku rakendamisega tegelema. Nädala jooksul toimuvad Eesti erinevais paigus kohalikule villale pühendatud sündmused.

Samuti osalevad tekstiiliosakonna õppejõud 17.-18. nov Viljandis rahvusvahelisel villakonverentsil. Tekstiiliosakonna vilistlane ja osakonnajuhataja abi Liisi Tamm peab konverentsil ettekande “Pallase rakendusuuringud: kohalik lambavill disainiprotsessis” . Liisi Tamm tutvustab kuulajatele oma lõputööd, mille pealkiri on “Kohaliku lambavilla kasutamine elamusrõiva disainiprotsessis kampsunite kollektsiooni näitel”.

18. nov saab Pärimusmuusika Aidas hüpiknäitusel näha nii Liisi Tamme kollektsiooni kui ka teisi Pallase üliõpilaste kohalikust villast valmistatud esemeid.

Eesti villa nädala sündmused: https://sisu.ut.ee/eestivill/eesti-villa-n%C3%A4dal

 

Lisainfo:
Liina Kool
liina.kool@pallasart.ee 

www.facebook.com/tekstiilpallas

Kaanefoto autor Lisette Laanoja

08.11.2022