Pallase tekstiiliosakonna üliõpilane oli osaline Eesti esimese pärandihäkatoni võidumeeskonnas

17.-18. mail toimus Viljandis, Pärimusmuusika Aidas TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia (TÜVKA) eestvedamisel Eesti esimene pärandihäkaton. Selle eesmärk oli teadlaste ja ekspertide kaasabil arendada välja pärimuskultuuriga seotud uuenduslikke projekte, tooteid või teenuseid.

Pallast esindas pärandihäkatonil tekstiiliosakonna neljanda kursuse tudeng Liisi Tamm. Meeskond, kuhu kuulusid Ave Matsin (TÜVKA), Kadri Tali (Eesti Maaülikool/EKLK), Katrin Kabun (EKA) ja Liisi Tamm (Pallas) võitis häkatonil peapreemia 3000€ ideega “VILLAVAHETUS”. Kahe päeva jooksul arendati lambakasvatajatele, disaineritele, käsitöölistele ja villatöötlejatele veebiplatvorm, mis haldab infot villa tootjatelt villa kasutajatele ja vastupidi, valmis ka lahenduse esialgne prototüüp.

pärandihäkaton võidumeeskond pallas tüvka

“VILLAVAHETUS” veebiplatvorm on plaanis tööle saada 2023. aasta maiks. Villa kui väärtusliku materjali kättesaadavuse parendamisest on kasu kõigile projektis osalevatele kõrgkoolidele ning eeldatavasti hõlbustab see ka villateemaliste rakendusuuringute läbiviimist Pallase tekstiiliosakonnas.

VT ka: Pärandihäkatoni võitis villa ostu-müügiplatvorm

Lisainfo Pärandihäkatoni kohta: https://viljandi.ut.ee/et/parandihakaton

 

Kaanefoto Liisi Tamm

30.05.2022