Pallase skulptuuriosakonna näitus jõuab Kose raamatukogusse

Kose raamatukogus on veebruarikuus avatud Kõrgema Kunstikooli Pallas skulptuuriosakonna üliõpilaste näitus „Krõbinad karbis“, mis tuulab autorite lapsepõlves ja ärgitab lapsemeelsust.

Mis seal karbis krõbiseb? On seal laste eest peidetud saladused või hoopis tavapärased hommikusöögihelbed? Võib-olla on seal hoopis suurimad unistused, võib-olla hoopis sügavad hirmud. Karp võib pakkuda turvatunnet ümbritseva maailma eest ja ka rääkida lugusid, mida see kõik sisaldanud on.

Näitusel eksponeeritavate tööde keskmeks on kingakarbid ja paber, mille abil iga autor jutustab vaatajatele oma loo. Kingakarbid tekitavad igaühes erinevaid emotsioone ja kutsuvad esile lapsepõlvest pärit olevaid mälestusi. Paber kui materjal ümbritseb meid igal pool ja annab lõputult võimalusi selle vormimiseks.

Nende materjalide kombinatsioon pani skulptuuritudengeid mõistma, et kõige parem koht selle näituse jaoks on nende endi kodukandi raamatukogud. Seega rändab näitus „Krõbinad karbis“ nelja Eesti paika – Paide, Tartu, Kose ja Abja – mis on näitusel osalevate kunstniku kodukohtadeks. Eks need ole need paigad, kus tudengite lood hakkavad eriliselt helisema!

Näitusel osalevad Pallase skulptuuriosakonna teise, kolmanda ja neljanda kursuse tudengid. Iga kunstnik on pärit erinevast paigast ja on ka väga erineva taustaga ning tänu sellele on ka näitus väga mitmekülgne.

Näitusel osalevad autorid: Aleksandra Ivask, Andi Poolak, Aurora Mikk, Bhatricya Virumann, Cecile Vene, Lisete Viimsalu, Lotta Karoliina Räsänen, Paul Jean Otto Faucheux, Raigo Kannike, Silver Tsäko.

Näitust juhendab skulptor ja Pallase skulptuuriosakonna juhataja prof Anne Rudanovski.

Märtsis 2024 saab näitust näha Abja raamatukogus.

Kose raamatukogu asub Harjumaal, Kosel Hariduse 2.