Pallase restaureerimise suuna tudengid osalevad Narva-Jõesuu õigeusu kiriku päästetalgutel.

14.-18. juunini 2021 toimuvad Narva-Jõesuu kirikus paiknenud kunstivara konserveerimistalgud, mida korraldab Muinsuskaitseamet. Oma panuse kultuuriväärtuste säilitamisele annavad ka Pallase restaureerimissuuna tudengid ja õppejõud. Talgutel osalevad kaheksateist tudengit mööbli-, maali- ja nahaosakonnast ning lisaks kaks Erasmus+ välistudengit. Üliõpilaste tööd juhendavad Heli Tuksam, Kristjan Bachman, Annes Hermann ja Rene Haljasmäe.

Koserveerimistalgud päädivad 18. juunil Narva Muuseumis toimuva põlengus kannatada saanud pärandile pühendatud seminariga „Pärand ja põlengud“, millest on kõigil huvilistel võimalik osa saada ka veebi vahendusel. Pallase tudengite jaoks on talgutel ja seminaril osalemine hea võimalus saada professionaalsete konservaatorite käe all praktikat ja kogemust konserveerimise valdkonnas.

14. veebruaril sai Narva-Jõesuus põlengus tõsiselt kahjustada Jumalaema Kaasani Ikooni kirik (endine Püha Vladimiri Õigeusu kirik), mille kunstiväärtusega objekte nüüd ühiselt konserveeritakse ja dokumenteeritakse.