Pallase rektor Vallo Nuust on Tartu ja Tartumaa 50 mõjukaima inimese hulgas

28.01.2022 avaldas Tartu Postimees Tartu ja Tartumaa 50 mõjukaimat isikut 2021. aastal. 

Rannar Raba, Tartu Postimehe peatoimetaja, kirjutab: “Kõik me oleme mingis rollis mõjukad – kord vähem, kord rohkem, kord kitsamas ringis, kord avalikumalt. Käesolev lehenumber tähtsustab neid, kes on viimasel ajal Tartus ja Tartumaal väga selgesti ühiskondlikku vastutust kandnud, paistnud silma korraldaja, kriisilahendaja või teerajajana ning seeläbi ka ajalehes sõna saanud.

Mõjukate edetabeli koostamine on Tartu Postimehe ajakirjanike traditsioon, me teeme seda neljandat korda. Olles loonud viimase aastaringi kaalukamate uudiste ja intervjuude põhjal tervikpildi, tegime südame kõvaks ning seadsime paika viie valdkonna esikümne.

Et tegemist on ajakirjanike arvamusega, ei ole neis nimekirjades midagi vaieldavat. Tegu on tõepoolest meie piirkonnas erilist mõju omavate isikutega. Kahtlemata saanuks, kui meetod ja valijad olnuks teised, kokku panna hoopis teistsuguse edetabeli, aga selleks on igal lehelugejal õigus ja võimalus olemas – meie kirjutised leiab nii veebiarhiivist kui uue nutiäpi kaudu.

Üks on selge: sõltumata kohast edetabelis, on need inimesed, kes tänases lehes näo ja nimega tähtsustamist leiavad, omas rollis paljutähenduslikke jälgi jätnud. Suurem osa neist väärib selle eest ka siirast tänu. Nendeta polnuks paljutki, mida me 2021. aastal ja 2022. aasta alguses oleme Tartus ja selle ümbruses näha saanud.”

50 mõjukaima hulka on Tartu Postimees valinud ka Pallase rektori Vallo Nuusti. Erilist tähelepanu on saanud Pallase suvekool 2021. aasta suvel: “Kõrgema kunstikooli Pallas rektor Vallo Nuust on 2005. aastast sütitanud noorte kunstnike loovust. Kirgliku motomehena korraldas ta möödunud aastal suvekooli DuVallon Art Rally, et tutvustada välismaistele mootorratturitele Tartu kunsti. Sellist algatust oli koroona-aasta surutisse väga vaja. Sügisel tuli Pallase galeriis vaatajate ette motomeeste fotode näitus. Nuusti meediasõbralikkus tuleb sellest, et ta lõpetas Tartu ülikooli ajakirjanikuna 1992, kaitses magistritöö 2003 ja on leiba teeninud ajakirjandusväljaannetes.”

Täispikka artiklit saab lugeda SIIN.

Palju õnne, Vallo, selle väljateenitud tunnustuse puhul!

Kaanefotol on Vallo Nuust Pallase suvekooli raames toimunud fotosessioonil, mille autoriteks olid Olari Pilnik ja Robi Zuts.

29.01.2022