Pallase raamatukogus saab näha Eesti kauneimaid raamatuid

Kõrgema Kunstikooli Pallas raamatukogus on 29.02-02.04 avatud näitused, millel on eksponeeritud 2023. aasta 25 kauneimat Eesti raamatut ja 5 kauneimat Eesti lasteraamatut.

Kolmapäeval, 20. märtsil kl 15-16.30 toimub raamatukogus seminar teemal Eesti kaunimad raamatud 2023. Esinevad žüriide esimehed Karel Korp ja Kristi Kangilaski.

Näitus ja seminar toimuvad Kõrgema Kunstikooli Pallas, Tartu Kunstikooli ja Eesti Kirjastuste Liidu koostöös.

25 kauneima Eesti raamatu konkursi eesmärk on kunstiliselt kujunduselt ja trüki-tehniliselt teostuselt parimate raamatute kui vaimse kultuurinähtuse väärtustamine. 25 kauneima raamatu konkursil osales sel korral 116 raamatut ja 5 kauneima lasteraamatu konkursil 37 teost. Võidutööd selgusid 153 teose hulgast. 2023. aasta 25 kauneima raamatu žürii koosseisu kuulusid: Karel Korp (Eesti Kujundusgraafikute Liit) Virge Loo (Eesti Rahvusraamatukogu), Leenu Nigu (Eesti Kirjastuste Liit), Anne Pikkov (Eesti Kujundusgraafikute Liit), Tiina Põldaru (Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit), Jaan Rõõmus (Eesti Kujundusgraafikute Liit) ja Kaia Rähn (Eesti Kujundusgraafikute Liit).

5 kauneima Eesti lasteraamatu konkursi eesmärk on väärtustada illustreeritud lasteraamatuid kui vaimse kultuuri nähtust ja tunnustada kirjastajat, kes on leidnud oma raamatule sobiva kunstniku. Viie kauneima lasteraamatu konkursi žürii valis lisaks veel 4 eripreemiat. Viie kauneima Eesti lasteraamatu konkursi žüriisse kuulusid Eesti Kujundusgraafikute Liidust žürii esimees Kristi Kangilaski, Kadi Kurema, Jüri Mildeberg, Piret Niinepuu-Kiik, Viive Noor ja Priit Rea, Eesti Rahvusraamatukogust Virge Loo, Eesti Lastekirjanduse Keskusest Triin Soone ning Eesti Kirjastuste Liidust Krista Vilippus.

Pallase raamatukogus on näitused toimunud üle 15. aasta.

Tutvu raamatutega Rahvusraamatukogu veebilehel: https://www.rara.ee/osale/naitused/25-kauneimat-eesti-raamatut/kauneimad-raamatud-2023/