Pallase õppejõud osaleb ülemaailmses kunstiprojektis

Kõrgema Kunstikooli Pallas õppejõud Eve Eesmaa osaleb käesoleval õppeaastal üleilmses näituseprojektis AAmA 19. Näitused toimuvad mitmetes muuseumides ja kultuurikeskustes Aasias, Euroopas, Ameerikas ja Aafrikas. Eksponeeritakse ja tutvustatakse kunstnikke ja nende loodud skulptuure, maale, fotosid, graafikateoseid, installatsioone jms näitusepaikadesse paigaldatud suurtel ekraanidel. Projekti direktoriks on prof Qi Luo, Hiinas, Hangzhou linnas asuvast Taguse Rahvusvahelinest Kunstikeskusest ja kaaskuraatorid Uruguaist, Argentiinast, Seišellidelt, Ühendkuningriikidest, Taist, Prantsusmaalt, Hispaaniast, Itaaliast, Soomest ja Põhja-Makedooniast.

Osalevad 120 kunstnikku 60 riigist – Albaania, Ameerika Ühendriikide, Argentina, Austria, Austraalia, Belgia, Bosnia ja Hertsegoviina, Brasiilia, Brunei, Bulgaaria, Kameruni, Kanada, Tšiili, Hiina, Colombia, Kongo, Horvaatia, Kuuba, Tšehhi, Dubai, Egiptuse, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Gruusia, Saksamaa, Ghana, Kreeka, Ungari, Jaapan, India, Indoneesia, Iraani, Iisraeli, Itaalia, Lõuna-Korea, Madagaskari, Malta, Mauritiuse, Mehhiko, Montenegro, Holland, Uus-Meremaa, Põhja-Makedoonia, Poola, Portugal, Rumeenia, Serbia, Seišellide, Slovakkia, Sloveenia, Lõuna-Aafrika, Hispaania, Šveitsi, Tatarstani, Tai, Togo, Türgi ja Zimbabwe

Käesoleval aastal on juba olnud näitus Argentiinas, Buenos Aireses, San Martini Kultuurikeskuses (El Cultural San Martín). Hetkel on toimumas näitused Itaalias, Biancardi Villas Zorlescos ja Hispaanias, Valladolidis, Iscari Kindluses (Castillo de Iscar) asuvas rahvusvahelises kaasaegse kunsti keskuses. Käesoleva aasta lõpus ja järgneval, 2023.a. alguses on tulemas veel näitusi Makedoonias, Rumeenias, Hiinas ja Portugalis.

Videos saab vaadata fotosid osalevatest muuseumidest ja kunstikeskustest, kunstiprojekti kuraatoritest, esinevatest kunstnikest ja nende teostest.
Pidevalt lisanduvat infot kogu ürituse kohta leiab nende sotsiaalmeediast.

Korraldajate sõnul muutis eelnevate aastate Covidi pandeemia aeg reisimise ja koostöövõrgustike loomise võimalused keeruliseks, kuid on oluliselt avardanud ideede, kontseptsioonide ja kunstiteoste vahetuse võimalusi ning tugevdanud usku loovusesse. Erinevad ajad on toonud erinevaid vaimseid tugevusi ja kogemusi. AAmA rahvusvaheline näitus on kui globaalse kunsti roheline mets, mis kasvab koostöös kogu maailma mitmekülgsete loomeinimestega. Käesolev, AAmA 19 näitus on selle rahvusvahelise kunstiprojekti toimumisajaloo suurim.

Eve Eesmaa graafikatöö Win G, 2022. Ove Maidla foto.

Eesti kunstnikest on lisaks Eve Eesmaale esindatud ka Kalli Kalde.

Lisainfo:
Eve Eesmaa
eve.eesmaa@pallasart.ee

06.10.2022