Pallase nahadisaini osakonna juhataja prof. Rene Haljasmäe käis lähetusel Tbilisis

11.-15. aprillil viibis prof. Rene Haljasmäe Tbilisi Riikliku Kunstiakadeemia restaureerimisosakonnas. Neli päeva toimusid hommikuti tunnised loengud vanaraamatu konserveerimisfilosoofiast ja-metoodikast ning kolm pooleteise tunnist praktilist esitlust köite-ja paberi konserveerimise teemal peale lõunat (fotod Asmat Tkeshelashvili).

Töökojad olid suunatud tudengitele, loengutes osalesid ka mäluasutuste konservaatorid. Kuigi restaureerimistudengid olid huvilised ja rõõmsad ning töötajad väga sõbralikud, on osakonnal keerulised ajad – peavad oma hoonest välja kolima teadmata kuhu…

Lisaks õpetamisele oli kohalviibinul hea võimalus näha Tbilisi mäluasutusi nii külalise kui töötaja vaatenurgast. Rahvusmuuseumis oli eksponeeritud kolmel korrusel kuus mahukat näitust. Muljetavaldavaim oli rikkalik arheoloogiliste kulla-aarete väljapanek. Rahvusraamatukogu on hetkel rekonstrueerimisel aga aktiivne töö käib sellest hoolimata nii restaureerimislaboris kui ka raamatumuuseumis.

Professionaalsete töötajatega, rikkaliku kirjapärandiga ja ennistustööga sai tutvutud Arhiivis ja Käsikirjade keskuses. Külastaja külvati käsikirjateemaliste raamatutega üle, millega saab tutvuda Pallase raamatukogu grupitööruumis.

Jõudis ka külastada õhutrammiga mäe otsas asuvat kindlust ja sulfur-terme.

Vahetult enne minu lähetust külastas maaliosakonda Prof. Tinatin Tskhadadze. Lähetust toetas Erasmus+ õppejõudude vahetuse programm.

Prof. Rene Haljasmäe MA

20.04.2022