Pallase moeetendus Mood-Performance-Tants toimub 7. juunil kell 19.00 ERM-is

Kõrgema Kunstikooli Pallas moeetendus Mood-Performance-Tants (MPT) avab 7. juunil Eesti Rahva Muuseumis toimuva etendusega jätkusuutlike disainerite töid tutvustava Estonian Fashion Festivali. Käesoleval aastal 25. juubelit tähistav MPT loob etendusega “Spekter” vaatajatele võimsa visuaalse elamuse, mis interpreteerib valguse, heli, tantsu ja moe lainelist spektrit.   

Tekstiiliosakonna lõpetaja Gerly Eisenschmidti kollektsioon “Peegelpilt erineva iseloomuga”. Lõputöö juhendaja on Vilve Unt.

MPT laval saab näha 13 erinevat kollektsiooni, millest 5 autorid on Pallase tekstiiliosakonna lõpetajad: Merily Mikiver, Marion Mölder, Johanna Mauer, Gerly Eisenschmidt, Kristiina Saaron ja nahadisaini osakonna diplomand Kerttu Rebane. Aasta alguses toimunud konkursi korras pääsesid etendusele veel 7 kollektsiooni, mille autorid on: Arabella Roosi, Barbara Rydz, Goda Blockyte, Marite Rikkas ja India Kiisler, Inger Tammela, Anna Karakjan ning Yommayo ja Katrin Rätte. MPT etenduse peakorraldaja on Marta Tuulberg ja korraldustiimi kuuluvad Pallase tudengid ning õppejõud. 

Tekstiiliosakonna lõpetaja Johanna Maueri kollektsioon “Eksinud minapildid”. Lõputöö juhendaja on Liisi Tamm.

MPT on Eestis ainulaadne moeetendus, mis ühendab unikaalsel viisil moe, performance ́i ja tantsu. MPT kollektsioonid on täis kunstilist moodi, ebatavalisi tehnikaid, haute couture-likke ja ainulaadseid esemeid. Disainerite tööd tuuakse publiku ette tõeliselt pilkupüüdva ja mängulise esitusena.

Tekstiiliosakonna lõpetaja Kristiina Saaroni kollektsioon “Meie ajal oli…” Lõputöö juhendaja on Aet Ollisaar.

Kolmest ainulaadsest moeetendustest koosnevat Estonian Fashion Festivali jätkab 8. juunil Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia etendus OmaMood ning festivali lõpetab 9. juunil Tartu Loomemajanduskeskuse Antonius moeetendus.  Festivali raames toimub ka lisaprogramm, mis sai alguse juba esmaspäeval ja see hõlmab endas MoeKunstiKino eriseansse Tartu Elektriteatris, kuraatortuure ERM-is ning erinevaid töötube ja seminari.  

Tekstiiliosakonna lõpetaja Marion Mölderi kollektsioon “Fluidum”. Lõputöö juhendajad on Liisa Kanemägi ja Riina Õun.

MPT toimub 7. juunil kl 19.00 Tartus, Eesti Rahva Muuseumis. Estonian Fashion Festivali pileteid saab osta veebiplatvormil https://fienta.com/et/estonian-fashion-festival-2023

Nahadisaini osakonna lõpetaja Kerttu Rebase kollektsioon “Paracord”. Lõputöö juhendaja on Liina Adamson-Ehte.

Kaanefotol on Pallase tekstiiliosakonna lõpetaja Merily Mikiveri komplekt kollektsioonist “TENDER CONVERSATIONS”, mille juhendaja on Maarja Tamjärv.