Pallase meediadisaini osakond kutsub graafikanäitusele “Sõlm”

 

Sõlm. Pallase meediadisaini osakonna graafikanäitus
07.-30.04.2022
Galerii Pallas
Avamine neljapäeval 7. aprillil kell 18.00

Väljapanekus esitletakse üliõpilaste valikut 200 teosest, mis on loodud kasutades viit graafikatehnikat: linoollõiget, litograafiat, oforti, serigraafiat ja kuivnõela. Kohapeal saab tutvuda ka trükitehnika protsessiga, selleks vajaminevate tööriistadega ning meediaosakonnas nelja aasta jooksul valminud graafikatöödega.

Pallase tudeng võib arenguetappe lugeda sõlmedes. Sõlm aitab jõuda algusest lõppu ning siis lõpust uue alguseni – see on vajalik vahend terviku sõlmimiseks. Iga õpitav graafikatehnika on köis, mille tudeng kõigepealt lahti harutama õpib enne, kui uuesti kokku seob.

Alustatakse rahust ja vaikusest. Sõlmi mööda liikudes toimub areng, avanemine ning seejärel jõutakse lõppu, mis ei tähenda hävingut, vaid pöördepunkti. Sõlm ühendab lõpu algusega, jõudes taassünnini, vajaliku muutuseni.

Kauguse ja kiiruse mõõtmine toimub kommunikatsioonis ning disainis loomingulise ühikuga “Sõlm”. Ajal, mil kogu disainimaailm on põhiliselt arvutiekraanidel, tutvustakse näitusel klassikalisi graafikatehnikaid kui erinevate meediumite sidujaid. Vaatajale antakse võimalus kogeda graafika lõputuid võimalusi, tunda käsitsi trükkimise ainulaadsust ja näha esitletud tehnikate kasvavat väärtust.

Ühtlasi toimub näitusesaalis graafika huvilistele 20.04. linoollõike töötuba.

Näituse meeskond: meediadisaini III ja IV kursus, tööde juhendajad: Jaanus Eensalu, Tiit Pähnapuu, Ardo Sägi, Mart Männik, Marko Kekišev.

“Kõik on s*lmes”

Avamisel demonstreeritakse serigraafia töömeetodit, keerutatakse plaate ning pakutakse jooke ja snäkke. Liitu ürituse FB evendiga: https://fb.me/e/37QDaLPPv

Lisainformatsioon:
Pirgit Liblik
Osakonnajuhataja abi
Meediadisaini osakond
+372 733 8997 / +372 5683 5088
pirgit.liblik@pallasart.ee

Galerii Pallas
galerii@pallasart.ee
+372 734 9954
T-L 11-18, Riia 11, Tartu
facebook.com/GaleriiPallas

06/04/2022