Pallase maaliosakonna näitus “SUVETÖÖ” Omicumi galeriis


Maaliosakonna juhataja Margus Meinart: “Kui Sulev Kuuse (Eesti raku- ja molekulaarbioloog) pöördus minu poole näituse tegemise ettepanekuga ja pakkus ajaks septembrit-oktoobrit, olime just tudengitega maalimas. Millegipärast tekkis mul kohe soov kaasata ka tudengid. Õnneks tuli Sulev minu mõttega kaasa ja nii see väljapanek sündis.


Suvine maalipraktika on üks osa Pallase tudengite õppeprotsessist. Maalides terve aasta siseruumides, võib maastikule päikese ning tuule kätte sattumine olla ehmatav. Igal juhul võtab kohanemine aega. Nagu aga näha, siis tudengid on saanud väljakutsetega väga hästi hakkama. Lahendused on erinevad, võimalik, et ootamatud noortele endilegi. Tulemused võivad olla otsivad ja eriilmelised, kuid on igal juhul siirad. Minugi maalid on selle suve tööd. On huvitav näha oma maale suuremas ruumis ja teises kontekstis kui ateljee. Veelgi põnevam aga kõrvuti tudengite teostega. Saame koos hakkama küll.”

Näitusel on väljas 30 tööd 13 maaliosakonna tudengilt ja 10 tööd osakonna juhilt Margus Meinartilt. Tudengitest osalevad Jelisaveta Saveljeva, Patrick Tall, Mari Frühling, Kätriin Säde, Karoliina Tomasson, Caroliina Luhamets, Gertu Soosaar, Ingmar Roomets, Laura Marita Lappalainen, Hedi Kuhi, Erika Aasa, Kadri Kalve, Angeliina Birgit Liivlaid.

Näitus on avatud 26. septembrist 21. oktoobrini Omicumi galeriis, Riia 23b, Tartus.


Tudengite suvised juhendajad olid Sirje Petersen, Tuuli Puhvel ja Margus Meinart.

Margus Meinart tänab: Sulev Kuuse, Madis Liplap, Indrek Aavik, Karoliina Tomasson, Mari Frühling, Patrick Tall.

Fotode autor Margus Meinart.

28.09.2022