Pallase maaliosakonna ja Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna koostööprojektist valmis näitus

Reedel, 13. detsembril avati Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna ja Kõrgema Kunstikool Pallase ühisprojekti tulemusena valminud näitus “SV x Pallas”. Koostööprojekt tõi kokku teaduse ja kunsti, et luua kümme ainulaadset maali. Iga maal on kunstniku poeetiline tõlgendus ühiskondlikest küsimustest, pakkudes vaatajale võimaluse süüvida meie aja olulistesse probleemidesse ja aruteludesse.

Kujutav kunst on võimas vahend, mis võimaldab keerulisi ja tihti abstraktseid sotsiaalteaduslikke teemasid muuta visuaalselt ligipääsetavaks ja emotsionaalselt mõistetavaks. Kunstnikud kasutavad oma loomingut, et tõsta esile ja kommenteerida ühiskondlikke probleeme. Projekti eesmärk on kunsti abil heita valgust ühiskonnas olulistele protsessidele. Nooremteadurite doktoritööd inspireerisid Pallase maalitudengeid looma kunstiteoseid, mis peegeldavad teadustööde sisu ja ideid.

Näituse töögrupp: Laura Kiili, Janek Saluse
Maalitudengite juhendaja ja näituse kuraator on Pille Johanson.

Näitusega saab tutvuda Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna õppehoones Lossi 36 I korruse paremas tiivas dekanaadi koridoris õppehoone lahtiolekuaegadel. Näitus jääb avatuks aastaks ajaks.

Maalitudeng, nooremteadur ja töö pealkiri:

  • Jelizaveta Saveljeva, Azniv Tadevosyan „Dissensus in Russian popular music: 2012-2024“
  • Ott-Kaspar Sults, Ebe Pilt „Rahvusvahelise teadusinfo vahendamine Eesti keele-, kultuuri- ning meediaruumis“
  • Patrick Tall, Izzet Yalin Youksel „Navigating Dependent Statehood: International Patron-Client Relationships of De Facto and Micro States“
  • Mari Frühling, Liisi Pajula „Kestlikkuse mõtteviisi toetamine õpetajahariduses“
  • Hedi Kuhi, Maarja Sõrmus „Matemaatika õppimise motivatsioon algõpetuses“
  • Kristin Erm, Maria Žuravljova „Riskitingimustes kasvanud noorte õigused kasvada riskivabas keskkonnas: kinniste lasteasutuste sisekliima mõõtmine, hindamine ja parandamine“
  • Kätriin Säde, Oliver Rowe „Self-determination in Theory and Practice: The Reconfiguration of the ‘Russian’ Empire, 1914-1924“
  • Miina Vilo, Pirjo Turk „Digiprügi vähendamine käitumuslike sekkumiste ja poliitikate abil“
  • Kadri Kalve, Valeri Nuust „Loovuse avaldumine ajakirjandusses 1924-2024“
  • Laura Marita Lappalainen, Veiko Valkiainen „Isejuhtivad organisatsioonid – kas idealistlik utoopia või tulevikujuhtimine?“

Loe ka Universitas Tartuensisest kunstiajaloolase Kadri Asmeri kirjutatud artiklit “Kunstnik ja sotsiaalteadlane ühise lõuendi ees“.