Pallase lõputööde näituse Lend 2024 ülevaade

Traditsiooniliselt esitleb Kõrgem Kunstikoool Pallas juunikuus Tartus galeriis Pallas lõputöid. Seekordne lõputööde näitus “Lend 2024” oli külastajatele avatud 3. juuni – 6. juuli. Mahukas väljapanek tutvustas galerii kolmel korrusel Pallase seitsme eriala lõputöid: fotograafia, maal ja restaureerimine, meedia- ja reklaamidisain, mööblidisain ja restaureerimine, nahadisain ja restaureerimine, skulptuur ning tekstiil. Kokku oli näitusel eksponeeritud 61 lõputööd.
Kuna lõputööde näitusel on esindatud kõik Pallases õpetatavad valdkonnad, annab see hea ülevaate ka sisseastujatele, kes on eriala valimas.
Lõputööde näituse kujundajas Pallase peakunstnik Madis Liplap.

Koos näituse avamisega toimusid 3.-13. juunil Pallase galeriis lõputööde avalikud kaitsmised, mida said kuulata kõik huvilised. Samuti valmis lõputööde näituse täienduseks Lend 2024 raamat, mille veebiversiooniga saab tutvuda siin. 6. juunil toimus Estonian Fashion Festivali osana Knorringu Aadlimajas etendus Mood-Performance-Tants, kus lisaks žürii poolt valitud kollektsioonidele esitleti ka Pallase lõputöid.

Lend 2024 programmi toimumist toetas Eesti Kultuurkapital.

Fotod näitusest:

Fotod Liina Kinks, galerii Pallas.