Pallase ja EKA ühisnäitus “Mis värvi on täna taevas sadama kohal?” nüüd ka Tartus

Noorte fotokunstnike ühisnäitus “Mis värvi on täna taevas sadama kohal?”
1.11-27.11.2023 Hobusepea galerii, Tallinn
17.11-17.12.2023 Tartu Kunstimaja, Tartu

Tallinna Fotokuu on rahvusvaheline kaasaegse kunsti biennaal, mis vaatleb kunstis ja ühiskonnas toimuvaid arenguid, mida vahendavad aina intensiivsemalt fotograafilised kujutised, kaamerad ja ekraanid. 2023. aastal on esmakordselt satelliitprogrammis biennaali enda poolt ellu kutsutud kuraatorinäitus, mis koondab peamiselt Eesti Kunstiakadeemia ja Kõrgema Kunstikooli Pallas tudengeid ja vilistlasi.

2023. aasta Tallinna Fotokuu teemad koonduvad kaamerapõhise meedia ümber, fookusega fotograafilistel representatsioonidel meie igapäevases infovoos.

Fotograafiast kujunes 20. sajandil märgiloome masin ja seejärel terve süsteem, mis on praeguseks kujunenud simulaakrumi taasloomise tõhusaks aparaadiks. Fotograafia tõekaanon on meie igapäevane sotsiaalse fassaadi ehituskivi ühismeedias, mille varjus me psüühika varem või hiljem kannatab.

Fotograafia on paradoks — ta võib kuulutada nii tõde kui ka valet, küsimus on alati selles, kelle narratiivi järgi lugu parasjagu räägitakse. Tänases tarbimiskultuuris püüab meedia säilitada enda loodud tegelikkuse illusiooni iga hinnaga, et hoida meid ostlemas ja meelt lahutamas samal ajal kui meie isikuandmeid või käitumisprofiile müüakse globaalsel turul. Me pole enam ammu vaatemänguühiskonna publikuks, me ise oleme toode ja kõik näivad sellega esialgu rahul olevat.

Näitusel osalevad kunstnikud: Siew Ching Ang, Inger-Liis Heinsoo, Erik Hõim, Andra Junalainen, Kenter Kalbri, Birgit Kaleva, Joosep Kivimäe, Elariin Kruusamägi, Kirke Kuiv, Gregor Kulla, Kristina Kuzemko, Britta Mai Martin, Jana Mätas, Agnes Müürsepp, Anna Ovtšinnikova, Andra Rahe, Sille-Riin Rand, Andrea Margó Rotenberg, Laura Ruuder, Triin Sagen, Enlil Sonn, Imbi Sõber, Lauri Trolla, Maarja Tõnisson, Jürgen Vainola.

Kuraator: Kaisa Eiche

Näitusega kaasneb publikuprogramm ja trükis. Esitletakse noorte enda algatatud uut kaasaegse fotokunsti kogumikku starter-KIT.

Toetajad ja partnerid: Eesti Kultuurkapital, Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet, Eesti Fotokunstnike Ühendus (FOKU), Tartu linn, Eesti Kunstiakadeemia, Kõrgem Kunstikool Pallas, Tartu Kunstnike Liit, Eesti Kunstnike Liit, Artproof, Metropol Spa Hotel, starter-KIT ajakirja toimetus, Tartu Kunstimuuseum, KIU kangatrüki stuudio, Neoon Valgus OÜ, Wale Vaal OÜ, Raamikoda (Estframe OÜ), Seri Disain OÜ, Nikita Šiškov ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia audiovisuaaltehnika laenutus, Liisa Hirsch, Kanuti Gildi SAAL

Tallinna Fotokuud korraldab MTÜ Fotokunstnike Ühendus

www.fotokuu.ee