Pallase galeriis on nahadisaini osakonna projekt-näitus “Formaat ja frustratsioon”

Avatud kuni 21.11.2020
Galerii Pallas

 

“Formaat ja frustratsioon” on Kõrgema Kunstikooli Pallas nahadisaini osakonna projekt-näitus, mille käigus uurivad üliõpilased formaati kui nähtust ja proovivad välja selgitada, milliseid emotsioone ja mõtteid tekitab etteantud mõõtudes enese väljendamine. Projekt peaks viima lähemale vastusele, kas formaat on piir, millesse üliõpilased oma loomingu mahutama peavad või võimaldab formaat just selle piire ületades tunda vabadust. Üliõpilased töötavad nii harjumuspäraste kui ebatraditsiooniliste formaatidega. Püstitasime eesmärgi uurida, mis nähtus on formaat ja kas me võime peale kokkuleppeliste paberi formaatide rääkida ka persoonist, nimest, keelest, tekstist, sotsiaalmeedia postitusest, elustiilist, kehast, eksistentsist, tunnetest, reaalsusest, tõest ja lõpuks ka näitusest kui formaadist.

Projekt-näituse ülesehitus on tavapärasest erinev. Kuna tegemist on eelkõige õppeülesandega üliõpilastele, siis on fookuses näitus kui protsess ja mitte valmisprodukt. Seetõttu ei ole ka projekti programmeeritud klassikalist vaatajat, kes näeb varem valmis tehtud töid, vaid pigem kogeb keskkonda, milles tööd sünnivad ja kus neid eksponeeritakse. Sellises vormis tuleks ka tudengite töid vaadelda – mitte kui valmis teoseid, vaid kui mõttekäike.

Üliõpilased töötavad kahe intensiivse nädala jooksul Pallase galerii pööningul ning eksponeerivad töid nende valmimise järjekorras. Ka näituse avalik infoväli luuakse, kujundatakse ja muudetakse nimetatud ajalistes raamides. Pööningut võib külastada siis, kui üliõpilased seal parasjagu oma töid teostavad, mis võimaldab vaatajal näha õppeprotsessi lähedalt. Lõppkuupäevaks on 20. november, millest edasi töid ei lisandu. Sellisest tardunud projektist saab külastaja osa kahel järgneval päeval.

Näitusel osalevad nahadisaini osakonna üliõpilased Kullake-Aleksandra Kask, Kelin Kuznetsova, Liis Tisler ja vilistlane Tiina Kraav. Projekti juhendab nahadisaini osakonna õppejõud Kerli Jõgi.

 

Lisainfo: Kerli Jõgi
+372 5344 2653
kerli.jogi@pallasart.ee

 

Galerii Pallas
Riia 11, Tartu 51010
T-L 11-18
+372 734 9954
galerii@pallasart.ee
Facebook.com/GaleriiPallas