Pallase endine rektor Vallo Nuust sõitis Ukraina sõja pagulasi abistama

Kõrgema Kunstikooli Pallas pikaaegne rektor Vallo Nuust lahkus rektoriametist küll alles veebruaris, aga pikka puhkust ei tulnudki ja nii on Vallo leidnud missiooni, millele pühendada oma lõputu energia. Laupäeval, 5. märtsil kogus ta bussitäie humanitaarabi (sealhulgas ka Pallases kogutud esemed) ning asus teele Ukraina piiri poole. 

Vallo kirjutas oma Facebook’i postituses: “Tundsin eile õhtul, et lihtsalt pean midagi tegema. Et kui aitan mõnegi sõjapõgeniku sooja, siis muutub ütlus “iga okas loeb” jälle mõjusamaks.

Plaan oli viia humanitaarabi abivajajatele võimalikult lähedale ning tagasiteel tuua kaasa mõned sõjapõgenikud. 

Vallo kirjeldab olukorda Ukraina-Poola piiril: “Põgenikelaager on väga masendav paik ja ega üsna kaootiline asjakorraldus seda helgemaks muuda. Rahvast on murdu, ühed konutavad kuskil nurgas ja teised saalivad ringi. Kõik otsivad midagi, kaasa arvatud korraldajad ja kõige selle üle on laotunud meeleheite tinakarva vaip. Poolakad veavad põgenikke paarikümne kilomeetri kaugusel asuvast piiripunktist suurte bussidega päev läbi juurde. /…/ Mitte keegi ei tohi inimestega teha nii, nagu on tehtud siin. Vähemalt kilomeetri pikkune katkematu inimvool. 90 protsenti neist on naised ja lapsed. Imikud ja raugad. Ratastoolid. Lemmikloomad. Ja väga väga vähe asju.

Praeguseks hetkeks ollakse juba tagasiteel ja Eestisse peaksid Vallo ja põgenikud jõudma juba teisipäeval.

Vallo tänas ka tema missiooni panustanud inimesi: “Minu siiras imetlus ja tänu kuulub teile: Kaisa Pajusalu, Ivo Pootsmann, Tanel Andreson, Deivi Talve, Kertu Martin, Maz Rushton, Mari Maarja Segal ja tema isa, Mairi Mairi, Maire Luud, Eva Kram, Kadri Sõrmus, Margit Marsh, Margit Meikar, Triin Tekko ja neile toetajatele, kelle nimegi ma ei tea.
Aitäh kõigile neile, kes mu postitust üle 600 korra jagasid, ühendust võtsid ja muret tundsid.

Meie omalt poolt täname sind, Vallo, et selle reisi ette võtsid!

 

07.03.2022