Nooruse unenägu – Pallase tekstiiliosakond andis Kõrveküla kooli saalile uue näo

Pallase tekstiiliosakonna neljanda kursuse üliõpilane Liisi Tamm kavandas Kõrveküla kooli saali kardinate lahenduse, mis annab aulale uue piduliku näo ja jutustab loo Miina Härma teosest “Nooruse unenägu”.

Tartu Valla ja Pallase vahel on pikaajaline koostöö, mille esimeseks suuremaks projektiks oli 2006. aastal tekstiiliosakonna tudengite Marju Paali ja Anne Kabeli loodud Kõrveküla kooli aula kujunduslahendus. Järgnevatel aastatel on toimunud mitmeid koostööprojekte, mille raames tudengid on ilmestanud Tartu valla väliruumi ja kujundanud koolide ja lasteaedade interjööre. Samuti annab Tartu Vald igal aastal välja stipendiumi Pallase parimale tekstiilitudengile.

Aasta tagasi asus Tartu vald uuendama Kõrveküla kooli saali kardinate kujunduslahendust ning korraldati konkurss tekstiiliosakonna tudengitele. Valituks osutus kavand “Nooruse unenägu”, mille autor Liisi Tamm on ka tänavune Tartu Valla stipendiumi laureaat. Lahenduse kontseptsioon on saanud alguse Miina Härma kooriteosest Gustav Suitsu sõnadele, märksõnadeks ühest küljest nooruslik mässumeelne ja rahutu ning teisalt klassikalise ja ajatu lahenduse taotlus.

Projekti juhendasid Keret Altpere ja Aet Ollisaar, teostamisele aitasid kaasa Marju Roos ning ettevõtted Sisustus+, MUZE ja Fabricor.

Fotod aula kujundusest: Marje Eelma.

 

Lisainfo: Aet Ollisaar
Professor, osakonna juhataja
Tekstiiliosakond, Kõrgem Kunstikool Pallas
aet.ollisaar@pallasart.ee