Näitus “Kunst kui vabastav kogemus. Anna Maquet, Kristiine Eliise Kadakas, Mari Viiard, Rea Sepping” galeriis Pallas

Kunst kui vabastav kogemus.
Anna Maquet, Kristiine Eliise Kadakas, Mari Viiard, Rea Sepping.
27.11.-18.12.2021

Laupäevast, 27. novembrist kella 11st on galeriis Pallas avatud nelja autori ühisnäitus „Kunst kui vabastav kogemus. Anna Maquet, Kristiine Eliise Kadakas, Mari Viiard, Rea Sepping“.

Väljapanek on inspireeritud kunsti loomise teraapilisest mõjust ning avab külastajale nelja noore naise sisemaailma läbi nende spontaanselt sündinud teoste.

Näituse keskmes on loomeprotsess kui võimalus enese tervendamiseks läbi erinevate kunstivormide, väljendades hetke emotsioone, mõtteid ja tundeid. Rõhk on kulgemisel, millest saab justkui rituaal oma sisemaailmaga kontakti loomiseks. Tulemus võib olla aga hoopis ootamatu, üllatuseks ja avastamiseks iseendalegi.

Väljapaneku autoriks on neljast tavalisest naisest koosnev loomegrupp Artišokk Sistas, kelle tõi kokku ühine huvi kasutada loomingut teraapilistel eesmärkidel ning koos maalida, tantsida, luua, avastada… Grupi liikmeteks on Anna Maquet, Kristiine Eliise Kadakas, Mari Viiard ning Rea Sepping.

„Huvi ja uudishimuga oleme koos käinud ligi poolteist aastat, katsetades kohtumistel erinevaid loomingulisi meetodeid igapäevaprobleemide, õnnestumiste ja nendega seotud emotsioonide jagamiseks üksteise ning iseendaga. Oleme koos kogenud antud kunstiliste katsetuste ja praktikate tuge, loomis- ja avastamisrõõmu. Nüüdseks tunneme, et on aeg luua ruum, kus neid praktikaid teistegagi jagada. Loodame, et nähtu julgustab ka külastajaid avastama oma sisemaailma ilminguid, sukelduma värvide maailma, looma teraapilisi üksik- ja ühismaale, vabastavalt tantsima ning peegeldama läbi nende praktikate kogetud tundeid ja emotsioone. Soovime tuua laiema publikuni isikliku, hinge avava kunstiteraapilise kogemuse.

“Kunst kui vabastav kogemus” kutsub külastajaid ja kogejaid uudistama nii autorite kui ka enda sisemaailma koopaid, kus väljendusel pole piire ega ootuseid. Sünnib see, mis hetkes sündima peab. Usume, et nihutades sõna “kunstnik’’ piire, toome tagasi loova jõu iga inimese kehasse, kätesse.“

Loomegruppi Artišokk Sistas väljapanek galerii keldripindadel jääb avatuks 18. detsembrini.

NB! Vastavalt Vabariigi Valitsuse piirangutele tagab sissepääsu näituse avamisele ja väljapanekuga tutvumisele COVID-19 vaktsineerimistõend või tõend COVID-19 läbipõdemise kohta, mis pole vanem kui 6 kuud, ja maski kandmine.

Lisainfo:
Kristiine Eliise Kadakas (eesti keeles)
+372 56260875
kristiineeliise@gmail.com
Anna Maquet (inglise keeles)
+372 5693 5390

Galerii Pallas
galerii@pallasart.ee
+372 734 9954
T-L 11-18
Riia 11, Tartu
facebook.com/GaleriiPallas

 

Kaanefotol loomegrupp Artišokk Sistas