Näitus „Isiklikud pärlid. Margus Meinarti raamatukogu“ Pallases

„Isiklikud pärlid. Margus Meinarti raamatukogu“
16.03. – 28.03.2022
Pallase raamatukogus 
Vestlusring 22.03 kl 16.30

 

Pallase raamatukogus on alates kolmapäevast, 16. märtsist avatud Pallase maaliosakonna juhataja Margus Meinarti isiklikust kogust pärit olevate raamatute näitus.
Teisipäeval, 22. märtsil kl 16.30 – 17.30 toimub ka jututuba, kus Margus Meinart tutvustab näitusel väljas olevaid teoseid lähemalt.

Margus Meinart kirjutab näituse saatetekstis järgmiselt: „Raamatuvirn laual on oma töö teinud. Minuga. Selleks korraks. Ma ei ole suur lugeja. Takerdun raamatusse ja sageli, liiga sageli jäävad raamatud pooleli. Aega lugemiseks on vähe. Tahan kohe teada saada … Mida? Vastust vist. Ometi märkan laual raamatuid, mis elustavad piltidena lugemiskohad, vanavanemad, köögipliidi soojuse ja toidulõhnad. Suved või sügisesed kõrvapõletikud. Talve mitte. See on lapsepõlv. Londiste, Suur maalritöö, edasi Viplala ja kuhugi sinna vahele jääb Bidstrup koos Ennemuistsete juttudega. Suur jagu meeles koos piltidega või piltide pärast. Reindorff erineb Valterist, viimane mitte niiväga Bidstrupist. Kahjuks pole enam alles kollapunaste kaantega Piilupart, Miki ja teised. See kapsastus juba lapsepõlves. Kolm venda tegid oma töö … Lapsepõlve raamatute hulka kuulub ka vanavanaema Lauluraamat. Seda pole ma ise kunagi lugenud/laulnud, kuid see on ainus raamat mu elus, mida on mulle ette lauldud…

Näitus kuulub Pallase raamatukogu sarja “VALIK RAAMATUID KOLLEEGI VÕI EKSPERDI ISIKLIKUST RAAMATUKOGUST”. Igal aastal toimub vähemalt üks selle sarja näitus koos vestlusringi või jututoaga. Varem on olnud avatud näitused näiteks Leila Pärtelpoja, Madis Liplapi, Kurmo Konsa, Aivar Roosaare, Imbi Kruuvi jt isiklikust raamatukogust.

Pallase raamatukogu asub Tolstoi õppehoones (Tolstoi 4, Tartu). Info lahtiolekuaegade kohta: www.pallasart.ee/raamatukogu/

Lisainformatsioon:
Edith Hermann
Kõrgema Kunstikooli  Pallas / Tartu Kunstikooli raamatukogu juhataja
edith.hermann@pallasart.ee

 

Fotod Edith Hermann

16/03/2022