Mood-Performance-Tants moeetendus ootab moedisainereid kandideerima

PRESSITEADE
MTÜ Eesti Moe Festival
04.01.2021

Rahvusvaheline Estonian Fashion Festival 2021 otsib uue aastakümne moedisainereid

Eff 2021 disainerite konkurss on ametlikult alanud ja ootab kandideerima noordisainereid üle Eesti ning Baltikumi. Juba neljandat aastat järjest toimuv moefestival ühendab endas kolme omanäolist moeetendust, milleks on Mood-Performance-Tants, OmaMood ja Antoniuse moeetendus.

9.-11. juunil Tartus aset leidvale Estonian Fashion Festival 2021 (Eff 2021) disainerite konkursile oodatakse kandideerima kõiki moedisainereid, kes on loonud vähemalt 1 kollektsiooni, kuid mitte rohkem kui 10 kollektsiooni enda nime alt.

Tartu linna, Tartu Loomemajanduskeskuse, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia ja Kõrgema Kunstikooli Pallas koostööna toimuvale aasta suurimale moesündmusele on oodatud osa võtma disainerid üle Eesti, aga ka välismaiseid talente Baltikumist ning teistest lähiriikidest. Nagu juba murrangulisel 2020. aastal, toimuvad ka käesoleva aasta moeetendused otseülekande formaadis.

Kuigi Effi eesmärk on pakkuda kõikidele alustavatele moedisaineritele platvormi oma loomingu esitlemiseks, valitakse iga aasta välja ka võitja, kellele antakse võimalus osaleda mõnel rahvusvahelisel võistlusel. 2020. aasta Effi võitja Annika Kiidron-Roometsa unikaalne meesterõivaste kollektsioon üle maailma kokku kogutud tikanditest, tõi võidud ka ERKI moeshow’l ja mainekal Premiere Vision-Paris NextGen võistlusel Pariisis. Need võidud on toonud disainerile pakkumised juba nii Hollywoodist kui ka sisseostjatelt. Võistlusele kandideerimisel oli talle abiks Estonian Fashion Festivalil saadud materjalidest, kuna lääneriikide moevõistlused eeldavad disaineritelt füüsilise kollektsiooni kõrval ka mitmete digitaalsete lahenduste olemasolu.

„2020 aasta Mood-Performance-Tants moeetendus andis unustamatu kogemuse nn moevideo loomise läbi, kus koostöös äärmiselt professionaalse meeskonnaga sündis kollektsiooni minifilm. Sedalaadi kogemused on noorele disainerile väga olulised pakkudes suurel hulgal kontakte, meediakajastust ja visuaalset materjali, mida oma portfoolios jagada,“ sõnas disainer Annika Kiidron oma kogemusest.

“On hea meel näha, et Eff võimaldab noortel moeloojatel silma paista ja klientidele lähemale tulla ka väljaspool pealinna ning lisab mõnusat, veidi kiiksuga vürtsi Tartu akadeemilisele haridusmaastikule,” rääkis Tartu linna turundusjuht Helen Kalberg. “Tartus on tugevad kunstikoolid, Loomemajanduskeskus ja aktiivne moekogukond, mis vaieldamatult väärib laiemat kõlapinda, mida Eff 2021 ja sellega kaasnevad sündmused ka suurepäraselt pakuvad,” lisas ta.

Tartu linna partnerorganisatsioonid pakuvad lisaks moeharidusele ka mitmeid praktilisi töötubasid ja moeseminare, mis on suunatud just alustavale moedisainerile oma ekspordipotensiaali tõstmiseks.Sündmus aitab ühtlasi hoogustada kaubanduskoostööd Riia ja Vilniusega, mis on jätkuvalt olulised turud siinsetele kohalikele disaineritele.

Kandideerimine on avatud:
9. juunil toimuvale legendaarsele Mood-Performance-Tants (MPT) moeetendusele, mis on juba 20 aastat hullutanud moepublikut lennuka šõuga, mis ühildab oskuslikult moedisaini, kunsti, tantsu ja muusika terviklikuks elamuseks.

10. juunil toimuvale OmaMood moeetendusele, mis sel aastal ootab osalema ka lähiriikide pärismusdisaini viljelevaid disainereid. Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiast alguse saanud etenduse esmärgiks on tuua vaatajani traditsioonilise käsitöö väärtused modernses võtmes. OmaMoe moeetendusele oodatakse ka disainereid, kes on loonud rohkem kui 10 kollektsiooni.

11. juunil ready-to-wear riideid ja aksessuaare esitlev Antoniuse moeetendus, mis toimub sel aastal otseülekande kõrval lisaks veel showroom’na. Kohapeale kutsutakse piiratud arv moeeksperte, sisseostjaid ja ajakirjanikke disainerite füüsilise loominguga tutvuma.

Estonian Fashion Festival toimub aastast 2018 Tartu Loomemajanduskeskuse, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia ja Kõrgema Kunstikool Pallas koostööna. Effi haldab MTÜ Eesti Moe Festival eesmärgiga pakkuda noordisaineritele stardiplatvormi.

Kandideerimine on avatud veebiküljel fashionfestival.ee

Lisainfo disainerite konkursi kohta:
Kaari Sooalu
+372 521 3259
kaari@fashionfestival.ee

 

Foto: Getter Kuusmaa