Meediadisaini osakonna üliõpilane tegi Arvamusfestivalile plakati

Arvamusfestivali ja Kõrgema Kunstikooli Pallas meediadisaini osakonda seob juba aastate pikkune koostöö. Traditsiooniliselt on festivali plakati autoriks Pallase üliõpilane. Käesoleva aasta kujunduse autor on meediadisaini osakonna üliõpilane Joosep Sepp, kes räägib plakati sünniloost lähemalt Arvamusfestivali veebis:

Selleaastane plakatikujundus on julge – ühest küljest üsna kriitiline, teisalt aga humoorikas. “Lisasin UFO, kutsika, hobusemaski ning veel mõned pisidetailid, et vaatajal oleks põhjust samm lähemale astuda, uurida ning ehk ka natuke muiata,” seletab Joosep, miks plakatil võib näha isegi lendavat taldrikut.
Tema eesmärk oli kujutada erinevate subkultuuride, vanusegruppide ning ideede esindajaid tahumata ning vaba käega joonistatud illustratsioonidena. Kuna Arvamusfestivali lähteülesanne oli täiesti piiritlemata loomingu võimalus, otsustas Joosep võtta hoopis monokromaatilise lähenemise. Sellise lähenemise mõte oli luua kontrast viimase paari aasta jooksul populaarseks saanud ülipuhaste ning värviliste illustratsioonidega.
Olles kõik karakteris käsitsi üles joonistanud, sidus ta nad ühtsesse kompositsiooni, üritades vältida tegelaste vastandumist eri leeridesse ning muid agressiivseid alatoone. Tulemus on teie ees: pungilik kompositsioon karakteritest, mis väljendab ausust ning vastanduvate arvamuste aktsepteerimist.

Allikas ja täpsem info: Arvamusfestival