Meediadisaini osakonna vilistlaste ning õppejõudude tööde näitus “KAST” galeriis Pallas

PRESSITEADE
24.11.2020

KAST
27.11.-19.12.2020

Kõrgem Kunstikool Pallas meediadisaini osakond
Galerii Pallas

 

Alates reedest, 27. novembrist, on galeriis Pallas (endine galerii Noorus) avatud Kõrgema Kunstikooli Pallas meediadisaini osakonna vilistlaste ning õppejõudude tööde näitus “KAST”, millega ühtlasi tähistatakse osakonna asutamise kahekümnendat aastapäeva.

Nende kümnendite jooksul Pallasest hariduse saanud disainerite ja kunstnike loomingulised teosed on mitmekesised nii sisult, eesmärgilt kui ka tehnikalt, pakkudes kindlasti inspiratsiooni ja üllatusi praegustele ja tulevastele tudengitele ning laiemale vaatajaskonnale.

Miks KAST? Kast on tavaliselt täisnurkne asi, mis on mõeldud asjade hoiustamiseks ja transportimiseks. On õunakastid, valimiskastid, postkastid, liivakastid… suured ja väikesed, rasked ja kerged. Aga on ka mõttekastid – need on sellised kastid, millest loomeinimesed püüavad tavaliselt ikka välja murda, et tekiksid uued originaalsed ideed. Samas on vahel ju tore ja mugav kastis olla. Nii otsustasidki tudengid nüüd kauge lennuga vilistlased korra kasti tagasi kutsuda, et koondada siia nende väljastpoolt ammendatud uudislooming. Lisaks eksponeeritakse meediaosakonna õppejõudude teoseid, kelle käe all omandasid endised tudengid esmaseid erialaseid teadmisi ja kelle juhendamisel õpitakse praegugi.

Meediadisaini osakond on välja kasvanud Olav Villmanni ja Are Tralla eestvedamisel 1997. aastal loodud arvutigraafika erialast. 2008. aastast on osakonna juhataja Jaanus Eensalu. Meedia- ja reklaamidisaini õppekava tugevuseks on mitmekülgsus; õpingute vältel puutuvad tudengid kokku paljude valdkondadega, mis mahuvad graafilise disaini ja meediadisaini mõistete alla.

Näitust korraldavad ja kureerivad Kõrgema Kunstikooli Pallas meediadisaini osakonna IV kursuse üliõpilased Kristiina Johanna Feldmann, Krista Kattel, Berta Kisand, Elisabeth Teinburg, Ronald Eiland, Rain Jaaksoo, Paul Poderat, Joosep Sepp.

Ürituste kohta saab täpsemat infot Galerii Pallase facebooki lehel ja näitus KAST ürituse lehel. Väljapanek jääb avatuks 19. detsembrini.

 

Suurtoetajad: Galerii Pallas ja Kõrgem Kunstikool Pallas.

Toetajad: Trükikoda Paar, Eesti Rahva Muuseum, Fleet Complete, Sixfold, WideWise, Akzo Nobel Baltic, Pakendikeskus, Salibar, Kuues Planeet, Haine Paelavabrik, Reflector.

Suured tänusõnad: Jaanus Eensalu, Emma Eensalu, Ardo Sägi, Katrin Ojaots, Mart Männik, Maiken Austin, Vallo Nuust, Kadri Paberit, Reet Pulk-Piatkowska ja teised abilised.

 

NB! Seoses eriolukorraga palume kõigil külastajatel pidada kinni 2+2 reeglist, kanda galeriis maski ning haigustunnustega jääda koju.

 

Lisainfo:
Krista Kattel
+372 56506708
meediaprojekt@pallasart.ee

Näitus KAST https://fb.me/e/3bOEOY5zp
www.facebook.com/GaleriiPallas Press release 20.11.2020

 

Galerii Pallas
Riia 11, Tartu 51010
T-L 11-18, näituste külastamine on tasuta
+372 734 9954
galerii@pallasart.ee