Meediadisaini osakonna tudengid võidutsesid plakatikonkursil

Saksamaal Greifswaldi Linnaraamatukogus avatakse 25. aprillil kell 17:00 plakatinäitus “Estnische Plakatentwürfe zum Nordischen Klang 2024”, kus saab näha Pallase meediadisaini üliõpilaste kujundatud plakateid. Näitus kuulub Nordischen Klang festivali programmi.

3.-12. mail toimuv Nordischen Klang (Põhja Hääled) festival leiab käesoleval aastal aset Eesti egiidi all. Sel puhul kutsuti festivali visuaalia lahenduse konkursil osalema kodumaised disaini- ja kunstitudengid. Festivali korraldajad olid kõigist laekunud kujundustest vaimustuses ja seetõttu otsustati Eesti plakatikultuuri kõrge taseme tunnustamiseks korraldada eraldi näitus konkursile laekunud töödest.

“Oleme korraldanud sarnaseid konkursse mitu korda, kuid 41 kujundust 33 osaleja poolt kolmest ülikoolist on rekord. Ning taaskord saab tõestust Eesti plakatikunsti kõrge kvaliteet, ” ütles festivali korraldaja Marko Pantermöller.

Konkursi esimesed kolm kohta pälvisid Pallase meediadisaini osakonna IV kursuse tudengid.
Konkursi võitis meediadisaini osakonna üliõpilane Anna-Liisa Sääsk, kes tutvustab oma tööd järgmiselt: “Mind on alati paelunud visuaalsete maailmade loomine ja nende abil lugude jutustamine. Mulle meeldib vabadus oma töös – nii meediumi kui ka teema valikus – mis võimaldab mul ühendada erinevaid meediume ja ideid. Hetkel huvitavad mind eriti animatsioon, trükised ja etenduskunstid, kuid õpin ja avastan pidevalt uusi valdkondi ja usun, et see on elukestev teekond ning kunstnikuks õppimine.”
Anna-Liisa Sääse plakat võlus žüriid oma värske värvigammaga, linooltrükiliku välimuse ja kunstilise mitmetähenduslikkusega
Veel mahtusid pjedestaalile oma plakatikujunduste eest meediadisaini osakonna tudengid Helen Cornelia Kuklane ja Helen Marie Välja.
Projekte juhendas professor Marko Kekishev.

    Vaata lisa:
    www.nordischerklang.de