Kõrgema Kunstikooli Pallas infokiri 13.06.2023

Pallases…

… on tihe töö lõpule jõudmas ning selle tulemused on näha Pallase galeriis Lend 2023 näitusel. Täna on avalike kaitsmiste viimane päev ja õhtul selguvad viimased hinded, sedakorda kunstide valdkonnas. Kaitstud on aga juba disainivaldkonna lõputööd:

Disainivaldkonna kaitsmiste komisjon Ivo Nikkolo peadisaineri Margot Vaaderpassi juhtimisel ning pealtvaatajad. Rain Avarmaa foto
Disainivaldkonna lõputöid tekstiiliosakonnast ja nahadisaini osakonnast esitleti ka Mood-Performance-Tants moeetendusel ERM-is 7. juunil. Andero Kalju foto

9. juunil toimusid restaureerimise/konserveerimise suuna lõputööde kaitsmised:

Kaitsmiste komisjon aadressil Vabriku 2 asuvat laemaali uudistamas. Rain Avarmaa foto
Kaitsmiste osaks oli ka külaskäik Eesti Rahvusarhiivi. Rain Avarmaa foto

Lend 2023 näituse pidulik avamine toimub 15. juunil kell 17.00 galeriis Pallas, Riia 11.

Pallase lõpuaktus toimub reedel, 16. juunil kl 15.00 Karlova kooli saalis (Salme 1a, endine TÜ Õpetajate seminar Pallase lähedal). Rõõmsaid lõpetajaid ootame õnnitlema kell 16.30.

Kaitsmise õnnelikult läbi viinud pallaslase püüdis kaanefotole Signe Oidekivi.

Samal ajal toimub ka avalduste vastuvõtt Kõrgemasse Kunstikooli Pallas.

Pallasest väljaspool…

Pallase galeriis on kuni 8. juulini avatud lõputööde näitus Lend 2023. Pidulik avamine toimub 15. juunil kell 17.00.

Lend 2023 väljapanek Pallase galeriis. Piret Kaevatsi foto

Tartu linna päeval, 29. juunil kell 17.00 toimub näituse „Lend 2023“ tutvustus, läbiviija galerist Reet Pulk-Piatkowska.

Pallase õppejõu Eve Eesmaa graafikanäitus “FragMentaalne” on avatud TYPA trüki- ja paberikunstikeskuse ruumides 30. juulini.

Fotograafia osakonna tudengi Olev Mihkelmaa isiknäitust “Igapäevane pühadus” saab näha Rooma-Katoliku Kiriku Peeter Pauli Koguduse ruumides Tallinnas, (Vene 18), näitus jääb avatuks kuni 1. oktoobrini.

TASE 23 väljapanek Tallinna Kunstihoones on avatud kuni 17. juunini. Väljas on ka nüüdseks juba EKA-t lõpetavate pallaslaste tööd…

Pallase vilistlase ja õppejõu (nüüdseks ka EKA magistrandi) Mari-Triin Kirsi lõputöö Kangas ja kasinus: maailmavaate kasvatamine linapõllul. Juhendajad: Katrin Kabun, Kärt Ojavee. Retsensent: Karin Nugis-Vicente

Pühapäeval, 18. juunil algusega kell 17.00 toimub Hop galeriis vestlus näituse MEREVAATEGA MAJA autoritega. Aet Ollisaare ja Madis Liplapiga vestleb galeriisse loodud keskkonnas näitusest ja autorite loomingust disainiajaloolane, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi juht Kai Lobjakas. Rohkem infot näituse kohta: https://www.hopgalerii.ee/…/aet-ollisaar-ja-madis… Näitus on avatud 27. juunini.

Illiku laiul 13.-16. juulini toimuval I Land Sound muusikafestivalil panevad pallaslased püsti neli erinevat installatsiooni.

Pallase tekstiiliosakonna tudengid oma installatsiooni komponendiga. Maiken Austini foto

Pallase fotograafia osakonna 3. kursuse tudeng Sille Riin Ranna isiknäitus “Oma kehas – aga ma pole Oma” Jardini Plantariumis on avatud kuni 31. juulini.

Pallase skulptuuriosakonna juhataja Anne Rudanovski isiknäituse “Origami kosmoloogia” Kärdlas Nelja Nurga Galeriis on avatud 30. juunini.

Maaliosakonna 2. kursuse tudengite näitust „Une näod“ saab näha Narva-Jõesuus, Noorus SPA Hotellis 5. juulini. 

18. juunini on avatud Pallase maaliosakonna vilistlase Evelin Zolotko näitus “Armastus kolmnurga vastu” Tartu Kunstimaja monumentaalgaleriis.

Pallase nahadisaini osakonna õppejõud Rutt Maantoa ja Maila Käos esinevad Nahakunstnike Liidu ühisnäitusel “ARTUR ALLIKSAAR – BOHEEMLASTE KUNINGAS” Viimsi Raamatukogus 3. juulini.

Kuni 25. juunini on avatud käekotiajaloost inspireeritud köitenäitus Tallinna Linnamuuseumis (Kuraator: Lennart Mänd, osaleb ka Rene Haljasmäe).

Kliki SIIA, et saada Pallase infokirja oma postkasti.