Kõrgema Kunstikooli Pallas infokiri 09.01.2024

Kõrgem Kunstikool Pallas soovib kõigile kaunist käesolevat aastat!

Pallases…

…alustas tööd kvaliteedijuht Katri Kütt. Tere tulemast pardale!

Samal ajal otsib Pallas uut turundusjuhti. Kui tunned, et see väljakutse on just see, mida oled soovinud, siis kandideerimise info on SIIN.

Anname ka juba teada, et 28. veebruaril toimuvad Pallase lahtiste uste päevad.

Tuletame meelde!! 26.01-28.01 ON TULEMAS ÜLIÕPILASTE VIII TALIMÄNGUD! Veel on võimalik soetada sooduskoodiga pileteid – võtke ühendust triine.roosalu@pallasart.ee

Pallase mööblidisaini õppekava 4. kursuse tudeng Teiloora Ojaste võitis Eesti meistritiitli murdmaasuusatamise vabatehnikaprindis! Palju õnne!

Pallase raamatukogus toimub 10. jaanuaril kl 16.00 – 17.30 näituse “Soome kaunimad raamatud 2022” teemaline vestlusring, mida hoiab üleval Tartu Kunstikooli õpilane Eva-Maria Suurevälja. Näituse kujundasid Tartu Kunstikooli õpilased Arli Orlovski, Mirjam Elessawi ja Karen Liechti. Kõik on oodatud, eriti raamatukujunduse ja Soome raamatu huvilised! Näitus jääb avatuks kuni 26. jaanuarini.

5. jaanuarini on Pallase raamatukogus näitus UUDISKIRJANDUS nr 168. Seekordses valikus on 2023. aasta ostud ja annetused: Kurmo Konsa, Anu Raud, Rauno Thomas Moss, Heli Tuksam, Rene Haljasmäe, Triin Ploom, Toomas Kalve, Eesti Kirjandusmuuseum (Merike Kiipus), Ants Veetõusme (Gregor Kiini vahendusel) ja Pallase tekstiiliosakond.

24. jaanuaril kl 16.00 – 17.30 toimub Pallase raamatukogus kohtumine Joonas Sildrega ja Konrad Mägist rääkiva graafilise romaani „Värviline Mägi“ esitlus. Vestlust suunab Roland Seer. Kohapeal saab sularaha eest osta signatuuri ja pühendusega raamatuid.

Kolmapäeval, 10. jaanuaril toimub Pallase tekstiiliosakonna ja vaibaettevõtte Tekero vahel sõlmitud koostöölepingu alusel tudengite vaibakonkursi žürii. Esitatud disainilahendustest valib žürii esmakordselt välja preemiasaaja(d), kelle kavandid saavad olema Tekero klientidele pakutava Pallase kollektsiooni osa. Konkursil osalevad tekstiiliosakonna teise kursuse üliõpilased.

Jaanuaris algavatele täienduskoolituste kursustele on vabu kohti veel:

Aksessuaaride tuunimiskursus „Vanast uus”
19.-20.01 ja 26.-27.01
20 akadeemilist tundi

Kursusel saab teada, kuidas aksessuaare ja jalanõusid redisainida ehk tuunida – edevamaks, pidulikumaks, värvikamaks. Tutvustatakse taaskasutuse, redisaini ja ringdisaini põhimõtteid. Kursust juhendab Pallase nahaosakonna lektor Tiina Karu.

Õlimaal edasijõudnutele
27.01-23.03
32 akadeemilist tundi

Maalime natüürmorte, keskendudes valgusele-varjule ja hele-tumedusele, töötame limiteeritud paletiga. Kursus sobib väga hästi kunstihuvilisele, kellel on õlivärvidega natuurist maalimise kogemus. Kursust juhendab Pallase maaliosakonna vilistlane ja maalikunstnik Silver Laadi.

Veebruaris ootab osalejaid:

Puitmööbli restaureerimine
03.-04.02 ja 10.-11.02
26 akadeemilist tundi

Kursuse eesmärk on anda esialgsed teadmised ja oskused iseseivalt puitmööbli restaureerimiseks. Iga osaleja restaureerib enda kaasa toodud eseme. Õppimiseks on väga hea tool, öökapp, riiul vm väiksem puitmööbel. Kursust juhendab Ingemar Maasikmäe, Pallase mööbliosakonna vilistlane, lektor ja puidurestauraator.

Pallasest väljaspool…

Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii Pallas ootab näitusetaotlusi perioodiks septembrist 2024 kuni juulini 2025. Taotlusi saab esitada reede, 2. veebruari südaööni 2024. Taotlusi koos näituse portfoolio ja muu vajaliku informatsiooniga saab esitada täites kirja manuses olev vorm ning edastades see meiliaadressile galerii@pallasart.ee

Näituse kestus on tavapäraselt 5 nädalat ning väljapanekute korraldamiseks on võimalik taotleda nii galerii esimese (220 m²) kui teise (18 m²) korruse pindu kui keldriruume (160 m²). Enne nõutava vormi postitamist tutvuge ka galerii kasutamise eeskirjaga.

Reedel 12. jaanuaril avatakse Pallase galeriis 3 uut näitust: Pallase skulptuuriosakonna III kursuse tudengite näitus „Varjuküljed“ ja IV kursuse tudengite „Teepaus“ ning vilistlaste Tiina Kraavi ja Kerli Jõgi „Peopesa kumeruses“.

Täna kell 19.00 avatakse galeriis Made In Aparaaditehas Pallases õppivate Erasmuse vahetusüliõpilaste grupinäitus “Hola! Labas! Cześć!”
Justina Mikalauskaitė (graafilise disaini tudeng Vilniuse Kunstiakadeemiast), Sara Largo Garcia Ochoa (moe ja disainitudeng Universidad Rey Juan Carlos-est Hispaanias) ja Yagna Antas (Tekstiili ja sisekujunduse tudeng Strzeminski Kaunite Kunstide Akadeemiast Poolas) eksponeerivad näitusel oma nägemust Tartust sügissemestri vältel. Näitus jääb avatuks 31. jaanuarini. Projekti õppejõuks oli Madis Liplap.

Kuni 1. veebruarini on avatud konkurss moekunstnikele, kes soovivad osaleda Pallase moeetendusel Mood-Performance-Tants! Mood-Performance-Tants (MPT) on Eestis ainulaadne moeetendus, mis ühendab unikaalsel viisil moe, performance-i ja tantsu. MPT loob jätkusuutlikke põhimõtteid rakendavatele moeloojatele võimaluse esitleda oma kollektsioone etendusel, mis on sama ebatavaline kui looming ise. MPT kollektsioonid on täis eksperimentaalset moodi, ebatavalisi tehnikaid ja ainulaadseid materjale. Disainerite teosed tuuakse publiku ette pilkupüüdva ja mängulise lavastusena, iga etendus on kordumatu elamus. MPT julgustab unikaalseid ja ebatavalisi ideid!
Kõrgema Kunstikooli Pallas moeetendus Mood-Performance-Tants kuulub Estonian Fashion Festivali (EFF) programmi. Estonian Fashion Festival on osa Euroopa Kultuuripealinna Tartu 2024 programmiliinist “Elu ja keskkond”.
Mood-Performance-Tants toimub 6.juunil 2024 Tartus, Knorringu Aadlimajas Lai 36.

Fotol on komplekt 2023. aasta Mood-Performance-Tants etendusel osalenud Merily Mikiveri kollektsioonist “tender conversations”.

13. jaanuarini on Viljandis Rüki galeriis avatud Eike Epliku näitus „Ennast pidevalt taasloov“.

24.-26. jaanuarini teeb Pallas jälle koostööd sTARTUP Day-ga ja meil on suur au kujundada 2024. aasta fotosein ja pitching stage. Tulge ja külastage meid ka meie messiboxis!

Pallase kujundus Startup Day 2023
Pallase tehtud kujundus 2023. aasta sTARTUp Day-l.

28. jaanuarini on veel avatud Tartu kunsti aastanäitus. Publikuprogramm aastanäitusel: 10. ja 17. jaanuaril kell 17.30 tutvustab näituse kujundaja Evelin Zolotko Tartu kunsti aastanäitust. 18. jaanuaril algusega kell 15.00 ja 17.00 viib kunstiajaloolane Krista Piirimäe läbi tuurid Tartu kunsti aastanäitusel. Tuurid on eesti keeles ja tasuta. Infokirja kaanefotol on pallaslase Kaia Zuppingu torketikandis teos “Liiga pehme”. Foto autor Jürgen Vainola.

Tänavusel Tartu kunsti aastanäitusel antakse välja ka kaks uut preemiat, mida toetavad Tartu kunstikollektsionäärid Veljo Ipits, Reigo Kuivjõgi ja Margus Punab. Näituse külastajad saavad hääletada publikulemmiku poolt ja lisaks valib preemiažürii noore kunstniku ergutuspreemia. Mõlema preemia rahaline väärtus on 3000 eurot. Preemiasaajad kuulutatakse välja näituse viimasel päeval 28. jaanuaril. Noore kunstniku ergutuspreemiale kvalifitseeruvad kõik aastanäitusel osalevad kuni neljakümneaastased kunstnikud (näituse avamispäeval vanus 40 kaasaarvatud).

Kõigi publikulemmiku poolt hääletajate vahel loositakse välja Põhja- ja Baltimaade kunstnikele pühendatud kunstikeskkonna NOBA.ac kinkekaart väärtusega 500 eurot.

13. jaanuarini on ARS Kunstilinnaku projektiruumis Eesti Tekstiilikunstnike Liidu aastanäitus ETTE/VAATLIK. 13. jaanuaril on näitus avatud kell 12-16, toimuvad noortele suunatud tegevused. Huvilistele tutvustab näitust Aet Ollisaar ning näituse lahtioleku viimastel tundidel saab näituseruumis kohtuda osalevate autoritega.

Pallaslased välismaal…

Kuigi Pallase fotograafia osakonna vilistlase Anna Hintsi paljukiidetud dokumentaalfilm “Savvusanna sõsarad” ei saanud Oscari-karussellile, siis auhindu tuleb ikka juurde: «Savvusanna sõsarad» pälvis USA-s Naisfilmiajakirjanike Liidu (AWFJ) EDA Awards’il parima dokumentaalfilmi auhinna kahasse doki-Oscari põhifavoriidi «Ameerika sümfooniaga».

Kliki SIIA, et saada Pallase infokirja oma postkasti.