Kõrgem Kunstikool Pallas kujundab Intsikurmu festivali toimumisala

Juba 10. korda Põlvamaal toimuva Intsikurmu muusikafestival korraldajate soov on algusest peale olnud luua meeldiv keskkond, kus kohtuksid muusika, melu ja kunst. Pallase üliõpilasesinduse eestvedamisel võeti korraldajatega paar aastat tagasi ühendust ja otsiti koostööd. Sellest võimalusest haarasid korraldajad õhinal kinni ning nüüd, kus festival jälle reaalselt toimuda saab, viiakse kujundusideed ka ellu.

Muusikafestivali jaoks loodi erinevad installatsioonide ideed Pallase kõrgkoolis loengusarja “Interdistsiplinaarne kunst” raames ning Intsikurmu meeskond valis nendes seast välja sobivad variandid. Sel suvel käisid tudengid koolivaheajal Pallases installatsioone ehitamas ning nüüdseks on need Intsikurmu festivaliala kaunistamas. Pallase üliõpilaste kujundatud on nn metsarada, mis viib uudsele alternatiivlavale ja sealt edasi pealava suunas, inspiratsiooniks mere lained, võnked ning kulgemine.

Pallase tekstiiliosakonna teise kursuse tudengid kujundasid individuaalpraktika raames rulltrükis tehtud 8-meetrised kangad, mis ehivad pealava ja orulava. Lisaks sai Pallase vilistlase Stina Leegi selleaastase Intsikurmu festivali plakatikujunduse põhjal ja juhendamisel tehtud festivali peavärav, mis juhatab sisse mõnusa festivalielamuse. Intsikurmu peakorraldaja Mihkel Kübara sõnul sooviks nad Pallasega koostööd ka tulevatel aastatel jätkata.

Intsikurmu festival toimub Põlvas, Intsikurmu laululaval ja pargis 5. ja 6. augustil 2022.

Intsikurmu kujundajate meeskonnas on pallaslased: Keitlyn Kruus, Stiina-Liisa Koddanipork, Liis Allikas, Johanna Mauer, Doreen Mägi, Brigita Kasemets, Marite Rikkas, Merily Mikiver, Marion Mölder, Gert Christjanson, Grete Lehemaa, Karmel Kull, Kristiina Saaron, Marta Katmann, Iris Eller, Kirke Kirikall ja Eliise Järve.

Juhendajateks Maiken Austin, Mari-Triin Kirs, Stina Leek ja Madis Liplap.

Lisaks saab lugeda ka SIIT.

Fotode autor Maiken Austin

05.08.2022