Kohtumine Joonas Sildrega „Värviline Mägi. Graafiline romaan Konrad Mägist“

Kolmapäeval, 24. jaanuaril kl 16 toimub Pallase raamatukogus Joonas Sildrega vestlusring, mille teemaks on Konrad Mägist rääkiv graafiline romaan „Värviline Mägi“. Vestlust suunab Roland Seer.

Joonas Sildre 2023. aastal ilmunud mahukas graafiline romaan võtab pildiliselt kokku olulisemad pöördepunktid Konrad Mägi (1878–1925) elus ja loomingus, rõhutades eriti värvi tähtsust Mägi kunstis.
Joonas Sildre käsitleb Konrad Mägit iseenda sisemiste pingete ja otsingute, rahvusvahelise konteksti ning Eesti 20. sajandi esimese poole olustiku võrgustikus.

„Mind on alati huvitanud, mis on kunstnikku käivitav jõud,“ ütleb Sildre. „Konrad Mägi tundus keeruka kunstnikuteekonna musternäidis, lausa arhetüüp, kelle elukaart vaadata. Teadsin aga, et Konrad Mägi nimelise mõistatuse lahendamiseks pean ka uurima ja näitama valgust pealispinna all asuvatele sügavamatele värvikihtidele.“
Raamat kujutab sõnas ja pildis, kuidas lihtsast talupoisist kujunes kosmopoliit, värvide ja pintsli virtuoos, kelle maalid kütkestavad vaatajaid ka sada aastat hiljem.
Raamat on mõeldud nii noortele kui ka täiskasvanutele, kes soovivad osa saada Konrad Mägi värvilisest teekonnast.

17.01.2024