Kerli Jõgi näitus-projekt “Disaini anatoomia I” galeriis Pallas

Reedel 22. septembril kl 17 avatakse galerii Pallas 2. korruse projektiruumis disaineri ja kunstniku Kerli Jõgi näitusesarja “Disaini anatoomia” esimene projekt. Väljapanekus on eksponeeritud tulemused, milleni kunstnik on jõudnud eseme lähivaatluse, dokumenteerimise ja analüüsi tulemusena.

Jõgi sõnul lähtub projekt lihtsast huvist: “Kui disainerina panen ma detailidest kokku terviku, siis selle projekti raames töötasin vastupidi ehk võtsin terviku osadeks lahti. Ma ei ole seda eset disaininud ja ei teadnud sellest palju enamat, kui lihtne kasutajakogemus. Olen seda aastaid kandnud ja endale nii lähedase eseme uus tundmaõppimine on olnud lõbus protsess. Mõtlen nüüd rohkem sellele, kui palju ma üldse tunnen esemeid, mis on mulle igapäevaselt nii lähedased.”

Projekti eesmärk on salvestada eseme disain vaataja mälus lisaks visuaalsetele näitajatele ka läbi materjali, lõigete, konstruktsiooni ja tehnoloogia. Külastajatel on võimalus näha, millistest detailidest objekti visuaalne ja füüsikaline tervik kokku saab ning mõelda, kui ulatuslikke teadmisi lõpptulemuse disainimine nõuab.

Kerli Jõgi lõpetas 2017. aastal kõrgema kunstikooli Pallas nahadisaini eriala ning töötab õppejõu ja kunstnikuna.

Projekti raames toimub laupäeval 7.10 kell 14 eseme ühe detaili ekstraktsiooni demonstratsioon.

Näitus jääb avatuks 21. oktoobrini.

Pressifoto: Moolen Veering, Disaini anatoomia I, 2023, foto autor: Karmel Kull

Lisainfo:
Kerli Jõgi
kerli.jogi@pallasart.ee