Kahe Pallase vilistlase tööd lähevad koos Kogo galeriiga kunstimessile Liste Art Fair Basel

Kogo galerii valiti ühele Euroopa olulisimale kunstimessile Liste Art Fair Basel

Kaasaegse kunsti galerii Tartus – Kogo galerii – on Eestis teine, kes valiti osalema ühele Euroopa olulisimale noorte galeriide kunstimessile Liste Art Fair Basel. Galerii esitleb messil kunstnike Mari-Leen Kiipli ja Eike Epliku teoseid.

“Kogo on oma innovaatilise näituseprogrammiga võtnud südameasjaks just noorema põlvkonna kunstnike tutvustamise. Kutse osaleda tänavu Listel on rahvusvaheline tunnustus tehtud tööle – liikuda kolme aastaga galerii asutamisest Liste ridadesse on väga suur saavutus. Regionaalset tähtsust rõhutab veelgi enam fakt, et messi ajaloo jooksul on tegu alles neljanda osaleva galeriiga Baltikumist,” ütles Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse direktor Karin Laansoo.

Liste Art Fair Basel on üks Euroopa olulisimaid kunstimesse, mis keskendub noortele galeriidele ja uutele tendentsidele kaasaegses kunstis. Liste kunstimess toimub 20–26.09.2021 Baselis Šveitsis paralleelselt maailma vanima ja olulisima kunstimessiga Art Basel (23–26.09.2021). Liste mess toimub seekord 26ndat korda. Igal aastal pääseb sadade soovijate seast messile 75-80 noort galeriid üle maailma, Kogo galerii on Eestis teine, kes on osalema valitud.

Liste messil osalemine kasvatab oluliselt Kogo galerii rahvusvahelist nähtavust ning avab uusi võimalusi koostööks kuraatorite ja kunstikogujatega üle maailma.

Kogo galerii esitleb Liste kunstimessil Mari-Leen Kiipli ja Eike Epliku teoseid. Mõlemad kunstnikud on sügavalt huvitatud loodusest ja tema suhetest inimkonnaga. Kogo galerii väljapaneku keskmes on kasvuhoone, mis ühelt poolt sümboliseerib imelist eskapistlikku aeda, teisalt on see metafoor inimese kontrollivajadusele ja meie ülekuumenevale planeedile. Kasvuhoone loomisel ammutatakse muu hulgas ainest isetekkelistest suvila- ja aiamaa-aladest mitmete Eesti linnade servas. Galerii esitleb elavate taimede vahel Mari-Leen Kiipli videoteoseid ja mõlema kunstniku skulpturaalseid töid. Messi online-platvormil Liste Showtime tutvustab galerii põhjalikumalt kunstnikku Mari-Leen Kiipli ning tema teoseid.

Galerii osalemist messil toetavad Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus ja Euroopa Regionaalarengu Fond.

Kogo galerii on kaasaegse kunsti galerii Tartus, mis on asutatud 2018. aastal Liina Rausi poolt. Kogo on varasemalt osalenud kunstimessidel Art Vilnius (2018, 2019), Unseen Amsterdam (2019), Foto Tallinn (2019), Artissima (Torino, 2020).


Eike Eplik (vasakul) ja Mari-Leen Kiipli. Foto: Stella Mõttus

Uudise kaanefoto SIIT

Kunstnike lühitutvustused

Mari-Leen Kiipli (1988) loob fotosid, videoid ja installatsioone, mis keskenduvad peamiselt ruumide ja situatsioonide sõnastamata, tunnetuslikele omadustele. Tähelepaneliku vaataja, uitaja ja uurijana on ta loonud oma kaemusliku versiooni sellistest žanritest nagu loodusdokumentaal, spordiülekanne või loodusfoto, kust ta kujutab tihtipeale iseenda keskendunud ja tundlikku kohalolu või ka improvisatoorset liikumist leitud kohtades. Tema looming mõjub ühteaegu nii lummavalt kui ka segadusse ajavalt. Mari-Leen Kiipli on õppinud fotograafiat Eesti Kunstiakadeemias ning Kõrgemas Kunstikoolis Pallas, käinud vahetusõpingutel Viinis ning praegu elab ja töötab Tallinnas. www.marileenkiipli.comEike Eplik (1982) on skulptor ja installatsioonikunstnik, kes töötab galeriiruumiga põrandast laeni, kasutab jutustuste esitamiseks loodusest pärit motiive, skulptuuritehnikaid klassikalisest kipsivalust paberi- ja puiduassamblaažide ning leidobjektideni. Tema kunstis kujutatud protsessid on osaliselt alateadlikud ja mitte alati lõpuni lahtiseletatavad. Eplik lähtub oma näituste ettevalmistusel improvisatsiooni põhimõttest, niivõrd kuipalju kasutatav materjal seda võimaldab. Eike Eplik on lõpetanud skulptuurieriala Tartu Kõrgema Kunstikoolis (BA, 2007) ja Eesti Kunstiakadeemias (MA, 2010), bakalaureuseõpingute ajal täiendas ta end, töötades praktika raames eri kunstnike juures Saksamaal, Rootsis ja Soomes. Praegu elab ja töötab ta Tartus. www.eikeeplik.ee

Kasutatud allikas: Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse kunstnike andmebaas
…………………………

 

Karin Kahre
+372 5099886
 
KOGO GALLERY
Kastani 42, 50410 Tartu
 
Praegune näitus / Current show

Holger Loodus

06.02–…