Järgmisel nädalal toimub Pallase rektori Piret Viirpalu inauguratsioon

 

 

Esmaspäeval, 23. jaanuaril kell 15.00 toimub Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumi Peeter Põllu saalis Kõrgema Kunstikooli Pallas rektori Piret Viirpalu inauguratsioon. Pärast rektori ametivannet annab haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas üle ametiraha. Seejärel peab ametisse vannutatud rektor inauguratsioonikõne.

Inauguratsioonitseremoonial saavad sõna haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas, kultuuriminister Piret Hartman, Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu esimees Enno Lend, Pallase nõunike kogu esimees Mati Raal ning üliõpilasesinduse esinaine Diana Edur. Oma tervituse saavad öelda ka teised kohalviibijad.

Piret Viirpalu asus Pallase rektorina ametisse veebruaris 2022. Enne seda oli ta Pallase õppeprorektor. Alates 2005. aastast on ta töötanud Tartu Ülikoolis kunstiõpetuse metoodika õppejõuna, alates 2008. aastast Tartu Lastekunstikoolis õppealajuhatajana ning 2017. aastast direktorina. Piret Viirpalu on omandamas doktorikraadi Tartu Ülikoolis. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli maalikunsti erialal, omandanud samas õpetajakutse ning kaitsnud magistrikraadi pedagoogikas. Rektori ametiaeg kestab aastani 2027.

Käesoleval aastal valminud ning Pallase logost inspireeritud ametiraha autoriks on ehtekunstnik Maria Valdma.

 

Lisainformatsioon:
Ivi Lillepuu
Kõrgema Kunstikooli Pallas prorektor
ivi.lillepuu@pallasart.ee

 

Fotol rektor Piret Viirpalu.
Foto: Pallase fotograafia osakond.

17.01.2023